AJTK_nyito

Látható problémák, láthatatlan alkotmány?

2020. október 20.

Online alkotmánybírósági kerekasztal-beszélgetést szervezett az SZTE ÁJTK és az Alkotmánybíróság.

„Látható problémák, láthatatlan alkotmány? - Az Alkotmánybíróság jogfejlesztő tevékenységének változása 1990-2020 között” címmel online kerekasztal-beszélgetést tartott az SZTE ÁJTK Közjogi Intézete és az Alkotmánybíróság a halálbüntetést alkotmányellenessé nyilvánító 23/1990. (X. 31.) AB határozat 30. évfordulójának emlékére 2020. október 16-án 10 órától.

2019. október 25-én írta alá a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara és az Alkotmánybíróság azt az együttműködési megállapodást, amelynek célja a két intézmény közötti közös tudományos kutatás, az oktatás és képzés, illetve a konferencia- és rendezvényszervezés. Az együttműködés részeként tartották - a COVID korlátozásokra tekintettel - online formában a kerekasztal-beszélgetést, amelyen köszöntőt mondott Prof. Dr. Görög Márta, az SZTE ÁJTK dékánja, illetve részt vett Dr. Sulyok Tamás, az Alkotmánybíróság elnöke, Prof. Dr. Lenkovics Barnabás és Prof. Dr. Paczolay Péter a testület korábbi vezetői. A beszélgetést Dr. Tribl Norbert moderálta.

A kerekasztal-beszélgetésen elhangzottak az Állam-és Jogtudományi Kar cikkében részletesen olvashatók.