A virtuális térbe költözött kultúra minőségi tartalmait több portál is csokorba kötötte. Ezek között böngészve is kincsekre bukkanhatunk.
Az ókortól 1848-1849-en és a II. világháborún át a vietnámi háborúig – e témakörökről tárlatokon járhatunk az SZTE Klebelsberg Könyvtár virtuális kiállítások kínálatában.
Az internet segítségével elérhető kiállítást 8 témakörből kínál a Somogyi-könyvtár, így például helytörténeti vonatkozású, képzőművészeti és pedagógiai témájú kiállítások között is böngészhetünk.
Mit az üzen a 148, a 80 és a 18 évvel ezelőtti november 11. a Szegedi Tudományegyetem mai polgárainak? 2020. november 11-én, az SZTE Egyetem Napján ünneplés helyett a Covid-19-pandémia leküzdésére fókuszál a szegedi universitas is. A jelen tudományos, egészségügyi, logisztikai és emberi problémái megoldásához talán erőt adhatnak SZTE három „első rektora” november 11-hez kötődő gondolatai.
Berényi Antal, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézet adjunktusa és kutatócsoportja azonosította azt az agyterületet, amely azoknak a ritmusoknak a keletkezéséért felelős, amelyek alvás közben a rövidtávú memóriából áttöltik az emléknyomokat a hosszú távú memóriába. A felfedezés segít annak a megértésében, miként tudunk emlékezni. Azt is felderítették, hogy a különböző epilepszia-típusok hogyan alakulnak ki az agyban. A kutatócsoport munkájáról dokumentumfilmben mesél az SZTE agykutatója.