IMG_4227

Szakdolgozók munkáját ismerte el a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara

2020. február 25.

A Magyar Ápolók Napja alkalmából köszöntötte 2020. február 21-én a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) az egészségügyben dolgozókat a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Kulka Frigyes előadójában. Az ünnepségen hat szakdolgozónak – köztük két SZTE-s szakembernek – adtak át elismerést.

Az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Baló József Oktatási Központ adott otthont a Magyar Ápolók Napja alkalmából szervezett ünnepségnek, amelyen a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara képviseletében Baloghné Fűrész Veronika, a Szegedi Tudományegyetem nevében Prof. Dr. Rovó László rektor köszöntötte a résztvevőket és a meghívott vendégeket.

Apolok_napja_2020_02_21_galeria
Képgaléria a díjátadóról

A szegedi egyetem rektora beszédében a szakdolgozók munkáját és kitartását méltatta a küzdelmes hétköznapokban. Kiemelte: amellett, hogy az ápolók fontos szerepet töltenek be az egészségügyben, hozzájárulnak ahhoz is, hogy az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ az országban kimagasló színvonalat képvisel az ellátásban. – A Szegedi Tudományegyetemen belül kiemelt szerepet tölt be a gyógyítás, hiszen intézményünk nem csak oktatási és kutatási centrum, hanem a város és vonzáskörzetének legnagyobb egészségügyi ellátó intézménye is egyben. Folyamatosan törekszünk arra, hogy a lehető legmagasabb színvonalú egészségügyi ellátásban részesítsük a lakosságot, és ennek a színvonalnak a fenntartásában, illetve további emelésében kiemelt szerepe van és lesz mindig is az ápolóknak, az egészségügyi szakdolgozóknak – mondta.

IMG_4161

Prof. Dr. Lengyel Csaba, az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ elnöke azt hangsúlyozta, hogy a megfelelő hozzáállás és empátia nélkül az ápolói munka nem lehet sikeres, attól függetlenül milyen eszközök állnak a betegápoló szolgálatában. Ezt az embert próbáló munkát a Szegedi Tudományegyetem klinikáin nagyon sokan végzik, még ha sokszor nehéz is. Mint elmondta, az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ 29 klinikát foglal magába és több mint másfél millió beteg ellátásáért felel. A tudomány fejlődése azonban nem ér semmit anélkül a munka nélkül, amit az egészségügyben dolgozók végeznek – fogalmazott.

Dr. Irinyi Tamás, a MESZK megyei elnöke az elmúlt években szerzett tapasztalatairól beszélt. Kiemelte, az egészségügyi szakdolgozók nélkül az egészségügyi rendszer működésképtelen.

IMG_4182

A beszédeket követően átadták a MESZK Csongrád Megyei Elnöksége nevében a Szakmai Kiválóság díjakat. Az ünnepségen hat szakdolgozó példamutató munkáját ismerték el. Mások mellett Bujáki Anita, az SZTE SZAKK II. sz. Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ osztályvezető ápolója és Nagy Annamária, az SZTE SZAKK Nephrológia és Hypertonia Centrum Dialízis Központ dializáló főnővére is kitüntetésben részesült. Bujáki Anita osztályvezető ápolói teendői mellett, aktívan részt vesz az utánpótlás nevelésében, oktatásában. A hozzá érkező tanulókat a kötelezően előírt feladatok mellett a belgyógyászati ápoláshoz kapcsolódó érdekes és az elméleti tudás gyakorlatban történő alkalmazásához nélkülözhetetlen diagnosztikai területekkel is megismerteti. Fiatal kora ellenére magabiztosságával és szakmai ismeretével példaként szolgál a tanulók részére – hangzott a méltatás. Nagy Annamáriának jelentős szerepe van abban, hogy a dolgozói létszám állandónak mondható a Dialízis Központban. Az új dolgozók betanítását elsődleges feladatának tekinti, nagyban segíti beilleszkedésüket. Az SZTE Ápolásvezetési és Szakdolgozói Oktatási Igazgatás rendszeresen kéri fel szakápolók képzésében való részvételre. Emellett segíti a diákok országos szakmai tanulmányi versenyére történő felkészítését.

IMG_4246

A rendezvényt Pál Ferenc atya és mentálhigiénés szakember előadása zárta.

SZTEinfo-Zombori Anett

Fotó: Bobkó Anna