Immár tizennyolcadik alkalommal rendez nyári egyetemet a magyar nyelv és kultúra iránt érdeklődő külföldieknek az SZTE Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézet Fordító- és Tolmácsképző és Hungarológia Központja. Idén mintegy 40 diák érkezett 19 különböző országból.
A július 16-tól augusztus 10-ig tartó nyári egyetemre mintegy 40 diák érkezett 19 különböző országból. Így például az Amerikai Egyesült Államokból, Angliából, Lengyelországból, Oroszországból, Csehországból, Hollandiából, Japánból, Olaszországból, Spanyolországból, Portugáliából, Szerbiából, Szlovákiából, Romániából, Észtországból, Finnországból, Lettországból, Németországból, Ausztriából és Törökországból. A tanfolyamon részt vevő diákok kora és motivációi igen eltérőek. Vannak, akik kihívást látnak a magyar nyelv tanulásában, mások egyedi tapasztalatként fogják fel az itt eltöltött időt, vagy egy magyar ismerősük miatt vágnak bele a nyelvtanulásba.
Az első Hungarológiai Nyári Egyetemet Szegeden 2001-ben tartották, mellyel a szervezők nem titkolt célja volt, hogy megismertessék más országok polgáraival a magyar kultúrát, és nyelvtanulási lehetőséget biztosítsanak számukra. Az ilyen lehetőségek komoly országimázs értékkel bírnak, és maradandó élményt jelentenek a résztvevők számára, amelyet a visszatérő hallgatók száma is bizonyít. A kurzus sikeresnek bizonyult, így egy új hagyomány született.
A nyári egyetem idén július 16-ától augusztus 10-ig tart. A négy hét során a diákok a Bölcsészettudományi Kar épületeiben vesznek részt az órákon. Az oktatás négy különböző nyelvi szinten folyik, délelőtt új anyagot sajátítanak el a résztvevők, délután pedig játékos formában rögzítik és gyakorolják a délelőtti anyagot. A diákok Budapestre és Ópusztaszerre is ellátogatnak, esténként pedig megismerkedhetnek a magyar filmművészet olyan remekeivel, mint a Kincsem, a Testről és Lélekről, a Napfény íze, vagy a Kontroll. A jó hangulatú záró esten a Szeged Táncegyüttes kápráztatja el a résztvevőket.
SZTEinfo