Az ERASMUS+ és a Makovecz Program keretében idén 183 nemzetközi hallgató kezdte meg tanulmányait a Szegedi Tudományegyetem 12 karán. A diákok 20 országból érkeztek, beilleszkedésüket orientációs héttel segítette az egyetem.
A hagyományokhoz híven a 2017/2018-as tanév tavaszi szemeszterében is orientációs héttel várta az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda a nemzetközi mobilitási ösztöndíjakkal részképzésre és szakmai gyakorlatra érkező hallgatókat, akik 20 ország 78 városának 92 egyeteméről érkeztek az SZTE 12 karára.
A legtöbb hallgató, 33 fiatal Törökországból érkezett a Szegedi Tudományegyetemre. A top 5 küldő ország között szerepel még Románia, Olaszország, Spanyolország és Franciaország, de érkeztek diákok – többek között – Görögországból, Belgiumból és Izlandról is. A 2017/18-as tanév II. félévében az SZTE Bölcsészettudományi Kar és az Általános Orvostudományi Kar fogadja a legtöbb nemzetközi hallgatót, 39 illetve 28 diákot. Az Állam-és Jogtudományi Karon 27, a Gazdaságtudományi Karon 19, a Természettudományi és Informatikai Karon 16 hallgató kezdi meg tanulmányait. A Juhász Gyula Pedagógusképző Karra 12, a Mérnöki Karra 10, a Gyógyszerésztudományi Karra 5, a Zeneművészeti valamint az Egészségtudományi-, és Szociális Képzési Karra 3- 3, a Fogorvostudományi Karra 2, a Mezőgazdasági Karra 1 fiatal érkezett – tudtuk meg Balogné Molnár Gabriellától, a Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság Nemzetközi Mobilitási Irodájának vezetőjétől, az SZTE ERASMUS+ intézményi programkoordinátorától.
Az ERASMUS+ és a Makovecz Program keretében érkezett nemzetközi hallgatókat Dr. Bene Tamás nemzetközi és közkapcsolati igazgató köszöntötte. Elmondta: jól döntöttek a külföldi diákok, amikor a Szegedi Tudományegyetemet választották. Nem csupán azért, mert az SZTE egyike azon közép-európai egyetemeknek, amelyek számos világrangsorban szerepelnek előkelő helyen, hanem azért is, mert a szegedi egyetemen erős és nagy létszámú nemzetközi közösség működik.
A 2018. február 5-9 közötti orientációs héten a Nemzetközi Mobilitási Iroda munkatársai mellett az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat Külügyi Bizottság mentorhallgatói és az Erasmus Student Network (ESN) Szeged önkéntesei segítették a külföldi gólyákat. Az új hallgatók megismerkedtek a Neptun használatával, a beiratkozás, a kurzusfelvétel és a diákigazolvány igénylésének menetével. Ellátogattak a kari épületekbe és az egyetemi könyvtárba, megismerkedtek a kari kapcsolattartókkal. Az új hallgatók információt és segítséget kaptak a mindennapi élethez kapcsolódó ügyintézéshez is, így például az egészségbiztosítással, az albérletkereséssel, a pénzváltással, a városi tömegközlekedéssel és a helyi étkezési-, szórakozási lehetőségekkel kapcsolatban is.
SZTEinfó
Fotó: ESN Szeged