2017. július 12. és július 21. között, idén negyedik alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem a „Lasers in Medicine and Life Sciences (LAMELIS)” című másfél hetes nyári iskoláját, amelyen jeles külföldi és hazai előadók ismertetik meg a hallgatókkal a lézerek orvosi és élettudományi célú felhasználási lehetőségeit.
Szeged városának nagy büszkeségre ad okot, hogy a nagyszabású európai uniós lézerprogram, az ELI (Extreme Light Infrastructure) egyik helyszínévé választotta. A megvalósítási fázis utolsó szakaszába érkezett kutatóközpont az ultragyors atomi és molekuláris folyamatok vizsgálatán túl az orvos- és élettudományok számára is új lehetőségeket kínál. Ezek áttekintésére a Szegedi Tudományegyetem Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézete lassan hagyományossá váló másfél hetes nyári iskolát szervez 2017. július 12. és július 21. között „Lasers in Medicine and Life Sciences” címmel. Az esemény célja, hogy az élettudományok modern lézeres alkalmazásai kapcsán közös fórumra invitálja a lézerek felhasználóit és alkalmazóit.
A nemzetközi hírű magyar és külföldi kutatók előadásai, valamint az egyetemi, klinikai és akadémiai (MTA SZBK) laborok és az ELI-ALPS meglátogatása segít a magyar és a 20 országból érkező külföldi orvostan- és fizikushallgatónak megismerkedni a lézerek sokrétű felhasználásával. A rendezvényt a Szegedi Tudományegyetem finanszírozza a LaserLab és az ELI szponzorálásával, valamint az Eötvös Loránd Fizikai Társulat és a Magyar Biofizikai Társaság szakmai támogatásával.