Az előzetes jelentkezések alapján közel 600 külföldi fiatal érdeklődött első helyen az SZTE teljes idejű idegen nyelvi képzései iránt. A jelentkezések szinte az Egyetem teljes idegen nyelvű képzési palettáját lefedik. A jelentős létszámnövekedés nemcsak az universitas, hanem Szeged város életére is hatással lehet.
A Szegedi Tudományegyetem 2013 óta vesz részt a Magyarország Kormánya által, a „keleti és déli nyitás” külpolitikája jegyében alapított Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogramban. A program – melyben teljes-és rész-képzésre érkező hallgatókat fogadnak a magyar felsőoktatási intézmények – célja többek között, hogy elősegítse a magyar felsőoktatás nemzetköziesítését, minőségfejlesztését, erősítse a magyar tudományos elit nemzetközi kapcsolatait, népszerűsítse a világban a versenyképes magyar felsőoktatást.
A Szegedi Tudományegyetem sikeres nemzetköziesítési tevékenységének és bővülő nemzetközi kapcsolatrendszerének köszönhetően a 2016-2017. tanévben megduplázódott az érdeklődők száma. A 2015-2016. tanévben 300 külföldi hallgató adta be jelentkezését Szegedre, közülük a 23 különböző országból érkező 123 fiatalnak ítélte oda sikeres felvételi vizsgát követően a Tempus Közalapítvány Kuratóriuma a Stipendium Hungaricum ösztöndíjat. A 2016-2017. tanévben tovább nőtt a jelentkezők száma: összesen közel 600 külföldi fiatal érdeklődött az SZTE valamely képzése iránt.
A legnépszerűbbek az orvos-, a gazdaságtudományi- és a számítástechnikai képzések, de nagy számban adtak be jelentkezést az SZTE biológia, nemzetközi kapcsolatok és környezettudományi képzéseire is. A jelentkezők mindhárom képzési szintre – alap, mester és doktori – pályáztak, ezzel lefedve az Egyetem szinte teljes idegen nyelvű képzési palettáját.
Az ösztöndíjprogram sajátossága, hogy a jelentkezés csak akkor érvényes, ha azt a küldő, azaz a származási ország a kétoldalú megállapodásban meghatározott illetékes szerve megerősíti. A szegedi egyetemre jelentkező ösztöndíjasok száma tehát csökkenhet az előzetes jelentkezési adatokhoz képest, de így is jelentős létszámnövekedés várható. Mivel a hallgatók elsősorban teljes idejű képzésekre érkeznek, így évekig az SZTE diákjai maradnak, folyamatos jelenlétükkel éveken keresztül hozzájárulnak a nemzetközi légkör növeléséhez.
Szeged igazi egyetemi város, így az universitas mellett a város is tapasztalhatja majd a külföldi hallgatói létszám növekedésének előnyeit. A külföldi hallgatók tömege ugyanis óriási hatással van a város gazdasági és kulturális életére. A szegedi egyetemen tanuló 4 külföldi hallgató 1 városi munkahelyet teremt, egyetlen külföldi diák életvitele havonta 700-750 euró fogyasztást jelent. Négy ilyen diák körülbelül 1 millió forintot költ el Szegeden egyetlen hónapban.
SZTEinfo