Szaknyelvi Konferencia Szegeden

2014. november 19.

A Szaknyelvoktatók és -Kutatók Országos Egyesülete és a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoportja „A XXI. századi szakmai, szaknyelvi kommunikáció kihívásai: tanári és tanulói kompetenciák” címmel rendez konferenciát 2014. november 21-22-én az Általános Orvostudományi Kar Nagy Oktatási Épületében.

A tizennegyedik alkalommal megszervezett tanácskozást 2014. november 21-én 11 órakor Bari Ferenc, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar dékánja nyitja meg, majd Sáry Gyula, Lesznyák Márta és Rébék-Nagy Gábor tart plenáris előadást. Az ebédszünet után kerekasztal-beszélgetéssel folytatódik a program, a 21. századi használható szaknyelvtudás összetevőiről cserélnek eszmét a szakemberek. A konferencián hat szekcióban olyan témaköröket tárgyalnak majd, mint a terminológia, lexikológia, lexikográfia, a tudományterületek nyelvhasználatának sajátosságai, a szaknyelvi műfajkutatás, diskurzuselemzés, a szaknyelvek diakronikus megközelítésű vizsgálata, a szaknyelvi tanterv- és tananyagfejlesztés, a kultúraközi szaknyelvi kommunikáció, szakfordítás, tolmácsolás és nyelvtechnológia.

A konferencia részletes programja itt elérhető.