A megújított szerződést 2014. november 7-én írta alá Szabó Gábor rektor és Serfőző Levente egyetemi lelkész.
Rendszerváltás utáni újraindulásának 20. évfordulóját ünnepelte a szegedi Szent Imre Katolikus Egyetemi Szakkollégium a 2014. november 7-én a Gál Ferenc Főiskola Klebelsberg-termében. Ez alkalomnól hálaadó szentmisét mutatott be Kovács József, a Szent Gellért Szeminárium rektora mutatott be a Szent Gellért Szeminárium Szent Imre kápolnájában. Ezt követően a Klebelsberg-teremben ünnepélyes keretek között együttműködési megállapodást írt alá Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora és Serfőző Levente egyetemi lelkész. A kontraktus lehetőséget ad arra, hogy a jövőben a korábbiaknál szélesebb körben tudjon együttműködni a két intézmény mind az egyetem, mind pedig a kollégium szellemi és lelki életének gazdagabbá tétele érdekében. A rendezvény a Szent Imre Kollégium tagjainak zenés műsorával folytatódott, valamint egy Szent Imre herceg életéről szóló darabbal, melyet a diákok maguk állítottak színre.
Serfőző Levente elmondta: a Szent Imre Szakkollégium az elsőként nyitotta meg kapuit mint keresztény kollégium a Szegedre érkező hallgatók előtt, s ennek köszönhetően a mai napig is a Szegedi Tudományegyetem diákjai kapnak helyet a mintegy 100 fős közösségben. A kollégiumi élet a tanulmányi, a közösségi és a lelki pillérek egységére épül. – A most tulajdonképpen megújított megállapodásunk alapján a jövőben az egyetemmel nemcsak támogatjuk és segítjük egymást, hanem olyan szakmai kapcsolatot is építünk a két intézmény között, mint például műhelyek és kurzusok, amelyeket saját tanulmányi programunkon belül valósítunk meg. Ezt a munkát fogja oktatóival is segíteni az SZTE – árulta el.
Szabó Gábor, az universitas rektora a közösségek fontosságát hangsúlyozta beszédében. – Sikeres volt az újjáalapítás, húsz évvel ezelőtt ugyanaz volt a feladat, mint az alapításkor Glattfelder Gyula idejében, az 1930-as években: közösséget formálni, a fiatalok szakmai fejlődését segíteni. Ez a feladat sosem évül el, és igazából sokkal aktuálisabb lesz azokban a pillanatokban, amikor nehezebb a társadalomban tájékozódni – fogalmazott. Hozzátette, a Szent Imre Szakkollégium talán kicsi az egyetem hatalmas létszámához képest, de éppen ezért van rá szükség, hiszen az SZTE akkor végezheti sikeresen munkáját, ha vannak valódi, működő közösségei.
SZTEinfo