Szegedi sebész az Astellas-díj – Az év orvosa fináléjában

2014. március 17.

A legjobb három orvos közé jutott be Simonka Zsolt sebész az Astellas-díj – Az év orvosa szavazás során. A közönségdíjat az az orvos nyeri, aki a zsűri által felállított rangsor és az internetes közönségszavazás összesített eredménye alapján a legmagasabb pontszámot éri el. Az Astellas-közönségdíj nyertese a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem tehetsége által készített Astellas-díjat és az elismerő oklevelet 2014. március 21-én, díjátadó gálavacsorán, impozáns körülmények között veheti át. A díjazott jogosult „Az év orvosa 2013” cím viselésére.

Simonka Zsolt, az SZTE ÁOK Sebészeti Klinika egyetemi tanársegédje is bejutott az Astellas-díj – Az év orvosa legjobb három jelöltje közé. A szervezők 2014. március 17-én tették közzé a Top3-ba jutott orvosok nevét – ábécésorrendben, és nem pontok szerint

Astellas-díj Top3:

Dank Magdolna belgyógyász-onkológus (Budapest)

Kelemen Edit gyermekgyógyász (Kecskemét)

Simonka Zsolt sebész (Szeged)

Az Astellas-díj – Az év orvosa pályázat közönségjelöltjei közül végül az a betegek által írt történet és a benne bemutatott orvos kerül első helyre és nyeri ezzel a 2013-as Astellas-közönségdíjat, aki a zsűri által felállított rangsor és az internetes közönségszavazás összesített eredménye alapján a legmagasabb pontszámot éri el.

Az Astellas-közönségdíj nyertese a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem tehetsége által készített Astellas-díjat és az elismerő oklevelet 2014. március 21-én, díjátadó gálavacsora keretében, impozáns körülmények között veheti át. A díjazott a későbbiekben jogosult „Az év orvosa 2013” cím viselésére.

Idén az év orvosa díjra 115 orvost jelöltek, a Csongrád megyeiek közül a legtöbben a Szegedi Tudományegyetem munkatársai kerültek a jelöltek közé. Az Astellas Pharma, a MOTESZ, a Magyar Kórházszövetség és a hazai orvosképző egyetemek az Astellas-díj – Az év orvosa pályázattal a kiemelkedő orvosi teljesítmények széles körű elismerését szeretnék elérni, ezzel is hozzájárulva ahhoz, hogy a hazai orvosok elismertsége és az orvosi hivatás megbecsülése a társadalom minden rétegében erősödjön. A pályázat szervezésében és lebonyolításában szintén

2013-tól szakmai vállal aktív szerepet a hazai orvosi utánpótlás képzéséért felelős négy magyarországi orvostudományi központ: a Semmelweis Egyetem, a Debreceni

Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai

Központ és a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ.