Alkotópályázatot hirdet az SZTE Bolyai Intézet

2014. március 12.

„Matematika mindenütt …” – ezzel a jeligével várják a képeket egészen 2014. szeptember 1-jéig.

A Szegedi Tudományegyetem Bolyai Intézete a „Kutatók Éjszakája” és a HUSRB/1203/221/024 projekt támogatásával egyetemi alkotópályázatot (fotó, rajz, számítógépes vizualizáció, grafika stb.) hirdet azzal a céllal, hogy bemutassa a nagyközönségnek a matematikai kutatómunka művészi eredményeit, valamint a matematika megjelenését a tudományokban, a természetben, a mindennapi életben – értesült az SZTE Médiacentrum.

A pályázók digitális formában küldhetik be saját készítésű, nagy felbontású (A4, A3 méretben nyomtatható, min. 300 dpi) képeiket, azok rövid leírásával (5–10 mondat). Egy-egy pályázó több alkotással is pályázhat az alábbi kategóriákban: I. Matematikai eredmények vizualizációja; II. Matematika a természettudományokban; III. Matematikai struktúrák a természetben és a hétköznapokban; IV. Egyéb alkotások.

A beküldött képekből az SZTE Őszi Kulturális Fesztivál idején a felújított Bolyai Intézetben kiállítást rendeznek. A legjobbnak ítélt alkotások készítői a Kutatók Éjszakáján tartandó díjkiosztó gálán jutalomban részesülnek, valamint rövid előadás keretében ismertethetik alkotás hátteréül szolgáló kutatási témát.

Beküldési határidő: 2014. szeptember 1. Kapcsolat, beküldés: Szegedi Tudományegyetem TTIK Bolyai Intézet; Karsai János egyetemi docens (karsai.janos@math.u-szeged.hu), Vizi Zsolt PhD-hallgató (Vizi.Zsolt@stud.u-szeged.hu). További részletek az alábbi honlapon: www.model.u-szeged.hu.