Híd-kör futás a Platán Sportegyesülettel és az egyetemmel

2014. május 13.

Híd-kör futást szervez 2014. május 24-én 10 órától a Platán Sportegyesület a Szegedi Tudományegyetem közreműködésével a mozgás elkötelezett híveinek. A futók az újszegedi Liszt Ferenc sétányról indulnak, és maguk dönthetik el, hogy hány kört teljesítenek.

A szegedi futóközösségben nagyon populáris útvonal a Híd-kör: az új híd-újszegedi liget-belvárosi híd-szegedi rakpart útvonalon. Minden futó fejből tudja, hogy a híd-kör 4,35 kilométer.

A szegedi Platán Sportegyesület a Szegedi Tudományegyetemmel közösen szervezi az első híd-kör futást 2014. május 24-én, szombaton 10 órától (gyülekező 9 órától). A futók az újszegedi Liszt Ferenc ligeti sétányról indulnak, az indulók 1, 2, 3, 4 és 5 kör közül választhatnak. Aki teljesítette a saját távját, emlékoklevelet vehet át. A helyszínen az első 100 jelentkező Híd-kör emblémás pólót kap ajándékba.

A futás tömegsportként zajlik, tehát a járdákat, utakat és átkelőhelyek nem zárják le, így a közlekedési szabályokat minden résztvevőnek saját felelősségére be kell tartani. A rendezvényen a részvétel ingyenes.

Útvonal:
1. Indulás: Liszt Ferenc ligeti sétány (régi híd felőli része)
2. Torontál tér (parkolón át)
3. Közép Kikötő sor
4. Temesvári krt. - Bertalan híd alatt - majd, lépcsőzés NÉLKÜL (a Védőnő utcánál) fel a hídra
5. Bertalan híd bal oldali járda - majd, szegedi oldali lépcsőn lefutás
6. Tisza-part járda
7. Tisza Lajos krt. - Belvedere előtti járda
8. Stefánia járda/sétány
9. Belvárosi híd bal oldali járda
10. Érkezés: Liszt Ferenc ligeti sétány (régi híd felőli része)

A szegedi Híd-kör futáshoz a Facebookon is lehet csatlakozni.

Nyemcsok Éva Eső