Egészségmegőrzés a családban címmel indított ingyenes előadás-sorozatot a szegedi Aranyklinika. A programsorozatban a Szegedi Tudományegyetem szakorvosai is vállaltak előadásokat. A tavaszi programsorozatot rendhagyó módon zárják: a 2014. május 21-i utolsó előadás vendége ezúttal nem egy, hanem két szakorvos lesz: Pásztor Gyula radiológus szakorvos és Vizi András gyermeksebész szakorvos, gyermek-traumatológus.
A szegedi Aranyklinika azzal a céllal indította el tavaszi egészségmegőrző programsorozatát, hogy a család minden tagjának nyújtson információkat a különböző betegségekről, a tünetekről, a lehetséges terápiákról és a megelőzésről. Az előadások számos területet ölelnek fel, a pajzsmirigybetegségektől a genetikai vizsgálaton át a csecsemőkori csípőszűrésig.
Tény, hogy az egészségmegőrzés egyre nagyobb szerepet kap életünkben, és mindenki sokat tehet azért akár szülőként, akár nagyszülőként, hogy boldog, teljes, egészséges, kiegyensúlyozott életet éljen. Fontos a családtagok egészsége is: ha törődünk velük, és odafigyelünk rájuk, számos betegség kialakulását előzhetjük meg. Elengedhetetlen ez az olyan családokban, amelyekben halmozottan fordulnak elő a felmenő generációknál krónikus betegségek.
A szegedi Aranyklinika Egészségmegőrzés a családban című ingyenes előadás-sorozatával az egészséges életmódhoz kíván hozzájárulni. A tavaszi programsorozat előadói nagy tapasztalattal rendelkező szakorvosok, a szakterületükön elismertek, és nap mint nap sokat tesznek pácienseik egészségéért, gyógyulásáért. A szegedi Aranyklinika Egészségmegőrzés a családban című, tavaszi, ingyenes előadás-sorozatának helyszíne az Aranyklinika (6720 Szeged, Arany János utca 14.).
Az Egészségmegőrzés a családban című egészségmegőrző előadássorozat utolsó előadásának vendége 2014. május 21-én este 6 órától rendhagyó módon nem egy, hanem két szakorvos lesz: Pásztor Gyula radiológus szakorvos és Vizi András gyermeksebész szakorvos, gyermek-traumatológus. Témák: A gyermek nem kisméretű felnőtt – a gyermekultrahang jelentősége. Szűrési lehetőségek újszülöttkortól. A hasfájós gyermek ultrahang vizsgálata. A gyermeksebész szűrési lehetőségei – különös tekintettel a tartási rendellenességekre. Amit az újszülöttkori csípőszűrésről tudni kell. A beszélgetést Nyemcsok Éva Eső újságíró vezeti.
SZTEinfo