A szegedi operajátszás kiemelkedő alakjának munkássága előtt tisztelegve 2014. április 17-én emléktáblát és termet avattak a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karon.
Az ünnepi programot Tóth Péter, a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kar dékánja és Temesi Mária opera-énekesnő, a Zeneművészeti Kar Magánének Tanszékének vezetője nyitotta meg, utóbbi köszöntőjében Berdál Valériát a szegedi énekiskola egyik legnagyobb mesterének nevezte. A köszöntők után a földszinti 9-es tanteremnél Tokody Ilona, a Pécsi Zeneművészeti Intézet Magánének Tanszékének professzora és Miklósa Erika Kossuth-díjas opera-énekesnő emlékeztek meg mesterükről. Az egykori operaénekes és énektanár régi tanterme mellett emléktáblát is elhelyeztek tanítványai és tisztelői. „Berdál Valéria (1933-2003) opera-énekesnő, a szegedi operajátszás kiemelkedő alakja, a szegedi énekiskola egyik legnagyobb hatású énekmestere emlékére” – olvasható rajta.
|
Emléktáblát és termet avattak Berdál Valéria emlékére - GALÉRIA |
A 70 éves korában elhunyt Berdál Valéria művészi pályáját Gyémánt Csilla színháztörténész, a Szegedi Operabarátok Egyesületének elnöke és Pál Tamás, a Szegedi Nemzeti Színház karmestere méltatta, majd az opera-énekesnő egykori tanítványai – Miklósa Erika, Altorjay Tamás, Bátky Fazekas Zoltán, Bátori Éva, Bonecz Tamás, Felber Gabriella, Sánta Jolán és Temesi Mária – adtak emlékhangversenyt Koczka Ferenc, a Zeneművészeti Kar tanárának zongorakíséretével.
SZTEinfo
fotó: Üllei Kovács László