SZTE-zsűri és kedvezményes egyetemi jegyek az Armel Operafesztiválon

2013. szeptember 26.

Hatalmas kedvezménnyel, mindössze 100 forintért juthatnak hozzá az SZTE hallgatói, oktatói és dolgozói az október 5-étől 15-éig a Szegedi Nemzeti Színházban rendezendő Armel Operafesztivál jegyeihez.

Hatodik alkalommal rendezik meg az Armel Operafesztivált: a Szegedi Nemzeti Színházban október 5-étől 15-éig tart majd a döntő – tájékoztatták a szervezők a sajtó képviselőit Budapesten, a Lengyel Intézetben.

img_4071_bigA sajtótájékoztatón Csernus Sándor, az SZTE Bölcsészettudományi Kar dékánja, a szegedi Alliance Francaise elnöke kiemelte: a Szegedi Tudományegyetem minél aktívabban akar kapcsolódni a körülötte zajló kulturális élet eseményeihez. Elmondta, hogy az SZTE az eddigi években is együttműködött a fesztivállal, ez a kapcsolat pedig idén kiszélesedett: az SZTE-zsűrinek, valamint a jelentős és igen népszerű jegykedvezményeknek köszönhetően. 2013-ban ugyanis a Tisza-parti universitas hallgatói, oktatói és dolgozói 100 forintért juthatnak hozzá az Armel Operafesztivál jegyeihez. Érdemes ezeket időben megvásárolni, hiszen a jegyek korlátozott számban vehetők igénybe: előadásonként 60 darabot biztosítanak a szervezők. A belépők a földszintre szólnak, az igényléshez diákigazolványra, vagy dolgozói kártyára van szükség, előadásonként 1 kártyával 1 jegy vásárolható az SZTE Ajándékboltban.

Az idei versenyprogramban először a Poznani Opera előadása, Stravinsky Oedipus Rex című operaoratóriuma hallható, majd a Szerb Nemzeti Színház Zoran Juranic horvát zeneszerző A nyár utolsó virága című új művét mutatja be. A Szegedi Nemzeti Színház különleges produkcióval száll versenybe: a 200 éve született Verdi Simon Boccanegrájával, amelyet a híres Ricordi kiadónál megtalált „színpadi megvalósíthatósági kézikönyv” alapján játszanak majd – árulta el Gyüdi Sándor főigazgató. Az Isztambuli Állami Opera a 100 éve született Benjamin Britten A csavar fordul egyet című operájával vesz részt a döntőben. Russel Heppelwhite Lajka, az űrkutya című alkotása igazi gyerekopera, vélte a főigazgató, a mű a versenyre készült.

A legjobb női és férfielőadó a Pannon Filharmonikusok kísértében december 31-én a genfi Victoria Hallban léphet fel. A legjobb produkció 2013. december 4-én Avignonban mutatkozhat be.

A fesztivál előadásai a Szegedi Nemzeti Színházban:

2013. október 5.

Igor Stravinsky: Oedipus rex

A Poznańi Opera produkciója (Poznań, Lengyelország)
Közreműkodik: a Szegedi Szimfonikus Zenekar es a Poznańi Opera énekkara es tánckara
Rendező: Jacek Przybyłowicz
Vezényel: Grzegorz Wierus

2013. október 7.

Zoran Juranić: A nyár utolsó virága

A Szerb Nemzeti Színház és a Horvát Zeneszerzők Társasága − Zagrabi Zenei Biennálé produkciója (Újvidék, Szerbia)
Közreműkodik: a Szerb Nemzeti Színház Zenekara es Énekkara
Rendező: Zoran Juranić