Frankofón konferencia és könyvbemutató az SZTE-n

2013. szeptember 17.

A jogi, illetve a bölcsészkar közösen szervezi az európai frankofón párbeszédet bemutató szakmai napot.

A Frankofón Egyetemi Központ megnyitásához kapcsolódó nagyszabású rendezvénysorozat keretében Frankofón párbeszéd Európában címmel francia nyelvi konferenciát rendez szeptember 19-én az SZTE Állam- és Jogtudományi Kar, illetve Bölcsészettudományi Kar. A frankofón jelentése „franciául beszélő”, ám mára ez a kifejezés sokkal árnyaltabb. Főleg azokra az emberekre vonatkozik, akik kulturális háttere elsődlegesen a francia nyelvhez kapcsolódik, függetlenül etnikai vagy földrajzi helyzetüktől. A frankofón kultúra Európán túl a francia és a belga gyarmati birodalmak hagyatékát jelöli.

A 15 órakor kezdődő konferencia helyszíne a bölcsészkar Egyetem utcai épülete. Az eseményen részt vesznek az SZTE több frankofón partneregyetemének képviselői is, akik Ázsiából, Európából és Afrikából érkeznek. A konferenciát a középkori magyar–francia kapcsolatok középkori történetéről készült magyar nyelvű tanulmánykötet fél hatkor kezdődő bemutatója zárja, ahol a korabeli diplomáciai kapcsolatok mellett a Magyarországról a középkori Franciaországban kialakult képről, a művészeti és kézművesipari kölcsönhatásokról is szó esik. A Györkös Attila és Kiss Gergely szerkesztésében Debrecenben megjelent könyvet Veszprémy László (Hadtörténeti Múzeum), Györkös Attila (Debreceni Egyetem), Kiss Gergely (Pécsi Tudományegyetem), Bárány Attila (Debreceni Egyetem) mutatja be a BTK kari konferenciatermében.

Mindkét rendezvény házigazdája Csernus Sándor bölcsészdékán, a szegedi Alliance Française kulturális egyesület elnöke.

uszt_logo_rgb Infoblokk3_ESZA_egyes