Orvostanhallgatók jótékonysági koncertje

2013. július 26.

Szeged és Budapest ad otthont az Európai Orvostanhallgatók Szimfonikus Zenekara és Kórusa (EMSOC) együttes idei jótékonysági hangversenyeinek.

Szegeden 2013. július 26-án 19 órától csendülnek fel Kodály Zoltán Galántai táncok és Carl Orff Carmina Burána című művének hangjai. Az Újszegedi Szabadtéri Színpadon bemutatott produkció bevételét a Szegedi Tudományegyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézetének javára ajánlják fel a szervezők.

Az Európai Orvostanhallgatók Zenekara és Kórusa (European Medical Student Orcestra and Choir – EMSOC) keretein belül Európa több mint 20 országából érkeznek Magyarországra orvostanhallgatók, hogy közösen egy szimfonikus zenekart, valamint kórust alakítsanak, és két jótékonysági koncerttel örvendeztessék meg a hallgatóságot (Szegeden és Budapesten) – tudtuk meg a szervezőtől, Gyimóthi Zoltántól. A minden évben más országban megrendezett esemény idén ünnepli fennállásának 20. évfordulóját.

emsoc_plakat2