A Szegedi Tudományegyetem, az MTA-SZTE Fotoakusztikus Kutatócsoport és a Magyar Aeroszol Társaság szervezésében 2015. március 18. és 20. között Szegeden rendezik meg a XII. Magyar Aeroszol Konferenciát. A szakmai programra előadók jelentkezését várják 2015. február 1-ig.
A rendszerint kétévenként megtartott konferencia célja, hogy fórumot teremtsen a hazai aeroszoltudomány, környezetvédelem és anyagtudomány legfrissebb kutatási eredményeinek áttekintésére, a nemzetközi kutatási trendek és lehetséges közös kutatási irányvonalak megvitatására, továbbá lehetőséget biztosítson a különböző hazai tudományos műhelyek közötti multidiszciplináris együttműködések erősítésére, a kutatók szakmai tapasztalatainak átadására és a fiatal kutatók szakmai bemutatkozására.
A 2015-ös konferenciára előadók jelentkezését várják az alábbi témakörökben:
- PM10/PM2.5 levegőszennyezettség eredete és hatásai
- Aeroszol mérési módszerek és alkalmazásaik
- Légköri aeroszol fizikai és kémiai jellemzése
- Aeroszolok egészségügyi hatásai
- Aeroszol és klíma
- Beltéri aeroszol
- Aeroszol részecskék keletkezése és létrehozása
- Aeroszolok a gyógyászatban
- Levegőtisztaság-védelem
- Aeroszol transzport
- Aeroszolok környezeti hatásai
A nagyszabású rendezvényen adják át a Magyar Aeroszol Társaság Zsigmondy Richárd-díját, mellyel az aeroszolkutatásban kiemelkedő eredményt elért kutatók munkáját ismerik el.
A konferenciára regisztrálni és további információ a XII. Magyar Aeroszol Konferencia honlapján.
A rendezvényt a „Zöld Energia Felsőoktatási Együttműködés (ZENFE)” című, TÁMOP-4.1.1.C-12/1/KONV-2012-0012 azonosítószámú projekt támogatja. A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.
SZTEinfo