Sajtószoba

Sajtómeghívó - Városújítók az élhető jövőről – City 2.0 az SZTE TIK-ben

2013. október 08.

A Siemens jóvoltából Szegedre, a Szegedi Tudományegyetemre is megérkezik a City 2.0! Október 9-én, szerdán a városi lét kihívásairól, a megoldásokról, élhető és fenntartható jövőről hallhatnak újszerű vagy érdekes megközelítésű gondolatokat a résztvevők.

Tisztelt Szerkesztőség, Kedves Újságíró Kolléga!

Szeptember 20-án New York adott otthont a TED City 2.0 rendezvénynek, mely a városi lét kihívásairól és a megoldásokról vonultatott fel újszerű vagy érdekes megközelítésű gondolatokat. Világszerte számos ország és város kapcsolódott az eseményhez, köztük Budapest, illetve Szeged is. A TED City 2.0 projektje keretében „városújítók” osztják meg gondolataikat az élhető jövőről, városi polgárok, egyetemi oktatók és hallgatók, vállalkozók, mérnökök, designerek, társadalomtudósok vázolják fel innovatív elképzeléseiket a fenntartható életről. Az eseményre ellátogatók a Siemens teljes portfóliójával is találkozhatnak.

Az aktív résztvevők elképzeléseikről ötperces előadást vagy akár képzőművészeti megfogalmazást készíthetnek, majd a vetítések után megoszthatják a szervezőkkel és a többi érdeklődővel gondolataikat. A legizgalmasabb felvetéseket a szervezők Siemens-meglepetéscsomaggal díjazzák.

Időpont: 2013. október 9., szerda 11:0016:00

11:00: Megnyitó

Megnyitóbeszédet mond: Varró András professzor, a Szegedi Tudományegyetem tudományos és innovációs rektorhelyettese, Szeged önkormányzatának képviseletében Nagy Sándor, a városüzemeltetési és -fejlesztési bizottság alelnöke, valamint Dale A. Martin, a Siemens Zrt. elnök-vezérigazgatója.

11:10: A budapesti és New York-i előadások megtekintése

13:00: Szeged 2.0 – szegedi előadások

Helyszín: SZTE TIK Kiállítási tér, III. szemináriumi tere (Szeged, Ady tér 10.)

Az eseményre tisztelettel hívjuk, szeretettel várjuk! Köszönjük szíves érdeklődését!

További információ:

Révész Balázs

SZTE marketing- és kommunikációs igazgató

mobil: 30/407-7445, e-mail: pr@rekt.szte.hu