Sajtószoba

Sajtómeghívó

2013. október 26.
Az első abinitiomolekula-számolást Csizmadia G. Imre professzor végezte a MIT-en (Massachusetts Institute of Technology) 1963-ban. Felfedezésével új korszak kezdődött a kémia történetében: a molekulatervezés korszaka, amelyre napjainkban leginkább a gyógyszeriparnak van szüksége. A tudománytörténeti eseményre nemzetközi konferenciával emlékeznek a Szegedi Tudományegyetemen 2013. október 28-29-én a Tudástár előadójában (Szeged, Boldogasszony sgt. 6.).

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Az első abinitiomolekula-számolást Csizmadia G. Imre professzor végezte a MIT-en (Massachusetts Institute of Technology) 1963-ban. A professzor jelenleg a Szegedi Tudományegyetem Kémiai Informatika Tanszékén folytatja a kutatásait. Felfedezésével új korszak kezdődött a kémia történetében: a molekulatervezés korszaka, amelyre napjainkban leginkább a gyógyszeriparnak van szüksége. A tudománytörténeti eseményre nemzetközi konferenciával emlékeznek a Szegedi Tudományegyetemen. A rendezvényen neves külföldi és hazai előadók tekintik át a számítások és modellezés kaleidoszkópján keresztül korunk több nagy kihívását. Az interdiszciplináris konferencián a tudományos fejlődés mellett az új kor, az információreneszánsz több, az oktatást és kutatást is érintő kérdését is megtárgyalják.

A nemzetközi konferenciát

2013. október 28-29-én rendezik

a Szegedi Tudományegyetem

Tudástár előadójában

(Szeged, Boldogasszony sgt. 6.)

A sajtó képviselőinek a helyszínen, hétfőn 10 órától lehetőséget biztosítanak interjúk készítésére a szervezőkkel és a résztvevőkkel, többek között Csizmadia G. Imre és Perczel András akadémikusokkal.

Bővebb információt Viskolcz Bélától kérhetnek a 06-30/565-08-30-as telefonszámon.

Az eseményre tisztelettel hívjuk, szeretettel várjuk!

A konferencia angol nyelvű programfüzete itt letölthető

Üdvözlettel:

Újszászi Ilona