Sajtóarchívum

A munkáltatók igényeit figyelve oktat az SZTE

2012. április 25.

Mit tanítsanak az egyetemen a hallgatóknak? A kérdésre a leendő munkáltatók válaszát is várja a Szegedi Tudományegyetem, ahol három kart érintő új képzésfejlesztési projekt indul.

A munkáltatók igényeihez, a munkaerő-piaci szereplők elvárásaihoz igazítják képzéseiket a felsőoktatási intézmények világszerte. A Szegedi Tudományegyetem három karán – a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar vezetésével – 160 millió forintos képzésfejlesztési projekt indul, melynek részeként a munkáltatók megkérdezésével bővítik a tananyagot és az oktatást. A projektről sajtótájékoztatót és szakmai napot tartanak április 26-án (csütörtökön) 13 óra 40 perctől az SZTE pedagógusképző kari főépületében (Szeged, Boldogasszony sugárút 6., első emeleti tanácsterem).

Az ősszel induló 15 órás képzéseken az oktatás minden szintjén alkalmazható modern módszertani eljárásoktól a kutatás-oktatás transzfer gyakorlati megvalósításáig kínálnak új ismereteket.

A sajtótájékoztató meghívója és a szakmai nap programja itt olvasható: