A Szegedi Tudományegyetem kutatócsoportja 493,5 millió forint támogatást nyert az impulzuslézerekkel kapcsolatos vizsgálataira. A 28 hónapos projekt tavaly októberben indult.
Az impulzuslézerek alkalmazása az anyagtudományban és a biofotonikában című kutatási projekt nyitókonferenciáját január 16-án tartották az SZTE Fizikus Tanszékcsoport épületének Budó Ágoston-tantermében. A rendezvényre meghívást kaptak a programban részt vevő kutatók, akik között nemcsak fizikusok szerepelnek, hanem vegyészek, biológusok, matematikusok, orvosok és jogászok is. A tudósok legfőbb célja az ultrarövid lézerimpulzusok előállítása, illetve azok alkalmazási lehetőségeivel kapcsolatos alap- és alkalmazott kutatások végzése számos területen.
A nyitókonferencián Maróti Péter projektmenedzser ismertette az adminisztratív tudnivalókat, majd Osvay Károly, az SZTE Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék megbízott vezetője, a projekt egyik altémavezetője foglalta össze a program előéletét. A Szegedi Tudományegyetem a TÁMOP 4.2.2 pályázaton 493,5 millió forint támogatást nyert a 2012. október 1-jén indult, 28 hónapos kutatási programra, melynek szakmai vezetője Hopp Béla tudományos tanácsadó. A közreműködők között szerepel az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpontja (Ormos Pál és Dér András professzorok vezetésével) és az MTA debreceni Atommagkutató Intézete.
A rendezvény résztvevői részletesen megismerhették a hat altémát és azon belül a kutatási témákat, melyek kapcsolódnak az ELI-ALPS-hoz, a Szegeden létesülő európai uniós tudományos nagyberuházáshoz.
További részletek a projektről a projekt honlapján olvashatóak
SZTEinfo