„Hallgatói sikerességet támogató mentorprogramok a Szegedi tudományegyetemen” címmel szervezett bemutatkozó workshopot az SZTE IKIKK Oktatás Modernizációs és Innovációs Klaszter 2024 május 2-án a Szegedi Tudományegyetem Rektori épületében.
A rendezvényt Prof. Dr. Gellén Klára oktatási rektorhelyettes nyitotta meg. Kiemelte, mennyire fontosak az olyan platformok, ahol az egyetem számtalan és széles skálán mozgó mentorprogramjai összefuthatnak, dolgozóik pedig tájékozódhatnak, és megoszthatják a tapasztalataikat, jó gyakorlataikat. Így lesz a gazdag palettából egymást segítő és erősítő háló.
A köszöntő szavakat követően bemutatkozott az egyetem hallgatókat segítő szervezetei közül öt olyan, amely mind online, mind pedig offline formában igyekszik csökkenteni a lemorzsolódást és növelni a hallgatók szakmai sikerességét.
Az SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ például minden diáknak alanyi jogon biztosít életvezetési tanácsadást angol és magyar nyelven. Az aktív hallgatók mellett igyekeznek elérni a passzivált státuszú hallgatókat is, a személyes kapcsolatok erejével harcolva a lemorzsolódás ellen – ismertette Dr. Sebőné dr. Szenes Márta szakmai vezető és Dr. Tessényi Judit igazgató.
Fazekas Melinda, az SZTE Karrier Iroda vezetője és Varga Edit kommunikációs és céges kapcsolati koordinátor bemutatták, hogyan tartanak kurzusokat különféle témákban a tudatos karriertervezéstől kezdve a személyes pénzügyeken át a vezetőképzésig, és hogyan próbálják informális, mégis professzionális keretek között megteremteni a kapcsolatot a hallgatók és a céges partnerek között.
Ábrahám Tamással, az SZTE EHÖK elnökével Sütő Erika, az Oktatásmódszertani Fejlesztő Projektek felelőse beszélgetett a hallgatók zökkenőmentes integrálását segítő programjaikról.
Schwimmer-Tóth Tímea és Gerháth Györgyi pedig arról számoltak be, mekkora utat járt be az SZTE Alma Mater Alumni mentorprogramja a központ 2005-ös megalakulása óta. Az egykor személyes mentorközvetítés mára már egy többezres online platformmá, és temérdek különféle, hallgatókat, dolgozókat, oktatókat, és egykori hallgatókat célzó programmá nőtte ki magát.
A bemutatók sorát Dr. Kovács-Jerney Leona, az SZTE Nemzetközi Képzések Irodájának vezetője zárta, aki az Erasmus Student Network fontosságáról beszélt. A külföldi, magyarul gyakran egyáltalán nem beszélő hallgatók számára elengedhetetlen egy olyan egyutas segítségnyújtási rendszer, amelyhez bármilyen vészhelyzet esetén fordulhatnak. A rendezvényt az RRF-2.1.2-21-2022-00012 azonosítószámú, Komplex Digitális Modellváltás – intelligens fokozatváltás projekt támogatta. A projekt Magyarország Helyreállítási és Ellenállóképességi Tervének keretében valósul meg.
Szöveg: Szabó Anna
Fotó: Bobkó Anna