MCC_Magyarorszag_a_CIA_nagyitojan_keresztul

Előadás az MCC-ben: Magyarország a CIA nagyítóján keresztül: Hidegháborús akták feltárása

2022. január 19.

Izgalmas előadásra várja az érdeklődőket az MCC Szeged 2022. január 25-én, kedden 17:00 órától a Tisza Lajos krt. 85-be.

„Az 1956-os forradalom és szabadságharc egy életre megtanította a magyaroknak, hogy csak magukra számíthatnak, ha baj van, és sajnos túl nagy árat kellett fizetni ezért a tanulságért.” Az MCC vendégoktatója, Stephen Sholl kutatásában a CIA 1945–1956 között, Magyarországról készült jelentéseit vizsgálja. A kutatás eddigi eredményeiről Stephen Dr. Máthé Áronnal, a Nemzeti Emlékezet Bizottságának elnökhelyettesével beszélget.

MCC_Magyarorszag_a_CIA_nagyitojan_keresztul

Helyszín: MCC szegedi képzési központ (6722 Szeged, Tisza Lajos krt. 85.)

Időpont: 2022. január 25. (kedd), 17:00–18:30

Stephen Sholl jelenleg a Virginia Tech School of Public and International Affairs MA hallgatója. Washingtoni és brüsszeli tanulmányai és munkája során a tudományos kutatásainak nagy részét a transzatlanti kapcsolatokra és Közép-Európára összpontosította, első diplomamunkáját az emlékezetpolitika magyar külpolitikára gyakorolt hatásairól írta.

Az előadás angol nyelvű. A szervezők szinkrontolmácsolást biztosítanak.

Az eseményen történő részvétel ingyenes, azonban minden esetben regisztrációhoz kötött, melyet az aktuálisan érvényben lévő járványügyi szabályozásokhoz igazítanak a szervezők.

Regisztráció: https://feliratkozas.mcc.hu/hu/form/magyarorszag-a-cia-nagyitojan-ke