Bezár

Hírarchívum

nyitó_Prosperamnet

Az előrehaladott gyártástechnológiát alkalmazó gyártók hálózatának szolgáltatási teljesítményének és export eredményeinek fejlesztése

Az előrehaladott gyártástechnológiát alkalmazó gyártók hálózatának szolgáltatási teljesítményének és export eredményeinek fejlesztése

2020. december 02.
3 perc

Több mint 1,5 éve sikeresen valósul meg, 10 közép-európai projektpartner együttműködésével a ProsperAMnet – Az előrehaladott gyártástechnológiát alkalmazó gyártók (Advanced Manufacturers) hálózatának szolgáltatási teljesítményének és export eredményeinek fejlesztése – elnevezésű projekt az SZTE TTIK Informatikai Intézet Számítógépes Algoritmusok és Mesterséges Intelligencia csoportjának közreműködésével.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A partnerség célja a projekt keretében, hogy támogassa az előrehaladott gyártástechnológiát alkalmazó gyártókat abban, hogy sikeresek legyenek a szolgáltatási területükön. A 3 éves projekt az Interreg CENTRAL EUROPE Programból, az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával, az Európai Unió és a Magyar Állam társfinanszírozásával valósul meg.


Bővebb információ a projektről a következő linken található: www.interreg-central.eu/prosperamnet

 

A projekt eddigi szakaszában számos projektcél és projekttevékenység megvalósult, így most már magyar nyelven is elérhető az ingyenesen használható ISE-monitor, amely részletes elemzést nyújt a vállalat szolgáltatási üzletágának jelenlegi helyzetéről, valamint összehasonlítja más cégekkel.


Az ISE-monitor a következő linken elérhető: http://www.prosperamnet.eu/monitor/ és használatában, illetve további kérdések megválaszolásában a honlapon megtalálható kézikönyv és webinar szolgál segítségül.


A projektpartnerek több száz vállalkozást kértek fel az ISE-monitor használatára és részvételükkel, visszajelzéseikkel olyan tapasztalatokat nyertek, amelyeket a kifejleszteni kívánt innovatív online eszközök esetében tudnak hasznosítani.

 

Ugyanezt a célt szolgálták az üzleti támogató projektpartnerek által megrendezett kerekasztal beszélgetések is. Magyarországon az Innoskart Nonprofit Kft. az éves Szakmai Napján tartotta meg a projekt szélesebb körben való bemutatását is elősegítő kerekasztal beszélgetését.


Az Innoskart Nonprofit Kft. az Innoskart Digitális Klaszter menedzsment szervezete, amely országos területen működő, főleg IT szolgáltatásokat nyújtó, valamint élelmiszeripari gyártó és kutató tagokat felsorakoztató klaszter, melyben a vállalkozásokon kívül kutatóhelyek, egyetemek, és önkormányzatok is képviseltetik magukat. A Silver Label és Akkreditált Innovációs Klaszter minősítéssel is rendelkező Innoskart stratégiai fókuszában a tagok és a régió digitalizációjának támogatása áll. Teszik mindezt európai uniós támogatások közvetítésével, szemlélet-formálással, tudásközvetítéssel, valamint üzleti szolgáltatások útján.


A szervezet szakmai tevékenységeibe a következő linken elérhető magazin nyújt betekintést: https://innoskart.digital/innoskart-magazin/

 

Jelenleg az úgynevezett Szolgáltatás Platform fejlesztése folyik, amely egy elektronikus felületként szolgál az előrehaladott gyártástechnológiát alkalmazó gyártók és szakértők támogatására tanácsadással, véleménycsere lehetőségével, a bevált gyakorlatokhoz való hozzáféréssel és az érdekelt felekkel történő összekapcsolással. A projekt fenntarthatóságának biztosítása érdekében az üzleti támogató szervezetek képzésben részesülnek azért, hogy támogassák az előrehaladott gyártástechnológiát alkalmazó gyártókat szolgáltatáskezelési és exporttevékenységeikben.

 

A platform fejlesztésével párhuzamosan két innovatív online eszköz kifejlesztése is történik, amely a Dr. Berend Gábor vezette 7 fős csapat közreműködésével történik. Az egyik eszköz az úgynevezett „Szolgáltatásteljesítmény-figyelő”, amely meghatározza a vállalat belső húzóerejét a meglévő és új termékekkel vagy megoldásokkal kapcsolatos szolgáltatások bevezetésének, kezelésének és értékesítésének javítása érdekében. A második eszköz, a „Szolgáltatás-export radar” a mesterséges intelligencia segítségével gyűjti és kivonja az adatokat az exportpiacokról. Az előrehaladott gyártástechnológiát alkalmazó gyártók ajánlásokat kapnak a szolgáltatások exportálási esélyeiről.

 

A projekt egyik elért fontos eredménye Magyarországon az Innoskart Kft. által készített, a magyar gyártó vállalatok lehetőségeire és kihívására reflektáló dokumentum, az úgynevezett regionális akcióterv megszületése, melyhez hasonló készült minden projekt-ország gazdasági helyzetére is. Ezen dokumentumok hamarosan elérhetők lesznek a projekt hivatalos weboldalán is: www.prosperamnet.eu

 

A közeljövőben pedig elkészül a Szolgáltatás-export Radar, mely jelentős segítséget nyújthat a gyártó cégek szolgáltatási és exportpiacra történő belépéséhez információk elérése révén.


A regionális akcióterv ide kattintva elérhető.

 

 

A projekt időtartama: 36 hónap (2019. 04. 01. – 2022. 03. 31.)


Projekt költség (SZTE): 179.880,36 EUR melynek 85%-a ERFA vissza nem térítendő támogatás, 15%-a a magyar állam által nyújtott támogatás.


További részletek: Dr. Berend Gábor, adjunktus, SZTE TTIK Informatikai Intézet Számítógépes Algoritmusok és Mesterséges Intelligencia, e-mail: berendg@inf.u-szeged.hu


SZEinfo



Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek