Kottakalózok címmel készített tematikus rövid rajzfilmsorozatot Mezei Péter, az SZTE ÁJTK docensének ötlete és iránymutatása alapján a zenész és grafikus szakemberekből összeállt csapat. A kezdeményezés célja, hogy a zeneipar iránt érdeklődő fiatalokat megismertesse az őket érintő jogi alapokkal.
Az ötrészes rajzfilm-sorozat, a Kottakalózok egy állatok – Cali, a vegetáriánus hópárduc; Vic, a basszusgitáros kolibri; Steve, a frontsün és Pete, a színváltós gyík – által alkotott zenekar életén keresztül enged bepillantást a szerzői jog mindennapjaiba. A produkció készítői az MTI-hez juttatták el azt a közleményt, amelyben beszámolnak a jogi ismeretterjesztést szolgáló ötletes projektjükről.
A projektet megálmodó Mezei Péter, a Szegedi Tudományegyetem Állam és Jogtudományi Kar Összehasonlító Jogi Intézetének docense, a nemzetközi ügyekért felelős dékánhelyettes gondolta úgy, hogy a fiatal zenészeknek, dj-knek és elektronikus zenekészítőknek így tudja a legbefogadhatóbb módon megmutatni a zeneipart érintő jogi alapokat a demókészítéstől a turnéig. Mezei Péter az SZTE Hírportál kérdésére válaszolva elmondta: a rajzfilm első évada már elérhető a legnagyobb videomegosztó portálon.
„A rajzfilmsorozat a lehető legegyszerűbben, mégis pontosan próbálja visszaadni a szerzői jog szerepét a zenei alkotómunkában. A rajzfilm kísérlet egy társadalmilag, gazdaságilag és jogilag is jelentős kérdés egyszerű, fogyasztható, színes bemutatására. A társadalom alapvető érdeke a tudatos fogyasztók körének bővülése, ezért tesz ez a rajzfilm" – idézi Mezei Pétert a közlemény.
Az alkotómunka az Igazságügyi Minisztérium által kiírt pályázat keretén belül, a szegedi InfoCopy diákkör tagjainak bevonásával készült.
SZTEinfo – Forrás: MTI