Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Juniorok Viadala regionális középiskolai csapatvetélkedő döntőjére

2024. április 24.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt az

SZTE Juniorok Viadala

regionális középiskolai csapatvetélkedő
döntőjére.

Időpontja: 2024. április 26. (péntek) 13:00 óra

Helyszíne: SZTE Rektori Hivatal Díszterem

(Szeged, Dugonics tér 13.)

A tavalyi év sikerei után idén ismét megrendezi az SZTE Junior Akadémia az SZTE Juniorok Viadalát az SZTE Eötvös Loránd Kollégiummal együttműködve. A vetélkedő elődöntőjére a dél-alföldi régió 23 középiskolájából összesen 157 négyfős csapat regisztrált, így 628 diák részvételével zajlott le az iskolai kvízforduló március 26-án. Minden intézményből a legeredményesebb csapat jutott tovább a döntőbe, azaz az egyetemi csapatvetélkedőbe – a csapattagok egyúttal 10-10 felvételi pluszponttal gazdagodtak, amelyet a 2024-es felvételi eljárásban érvényesíthetnek először a diákok az SZTE képzésein.

A döntősök 13:15-től a Rektori Hivatal földszinti átriumaiban egyetemi karok standjainál, játékos feladatokkal mérik össze tudásukat, majd egy izgalmas kvízzel zárják a programot.

Az értékes nyereményeket 16:00-tól adja át a zsűri a legjobb eredményt elérő csapatoknak.

A rendezvény fő támogatója az Epam Systems Kft., kiemelt támogatója a Goodwill Pharma Nyrt. és a Bánffi&Bánffi Kft.