Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Tanévnyitó Ünnepi Szenátusülésre amely egyben az Országos Felsőoktatási Tanévnyitó

2022. augusztus 30.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt a

Tanévnyitó Ünnepi Szenátusülésére

amely egyben az

Országos Felsőoktatási Tanévnyitó Ünnepség

Időpontja: 2022. szeptember 01. (csütörtök) 10:00 óra

Helyszíne: SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ, Kongresszusi terem

(Szeged, Ady tér 10, 6722)

Hagyomány a szegedi egyetemen, hogy a tanévnyitó napján a dísztalárba öltözött professzorok, egyetemi vezetők zászlós menete indul a felsőoktatási intézmény központi épületétől, a Dugonics tér 13-tól, 8 óra 40 perckor a Petőfi Sándor sugárúton keresztül a tanévnyitó ünnepség helyszínére, az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központhoz. Itt készül el a professzori csoportkép. A Tanévnyitó Ünnepi Szenátusülés 10:00 órakor veszi kezdetét az SZTE TIK Kongresszusi termében.

A Szegedi Tudományegyetem Tanévnyitó Ünnepi Szenátusülésén beszédet mond:

Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora;

Csák János, kultúráért és innovációért felelős miniszter;

Prof. Dr. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke.

A Szegedi Tudományegyetem minden évben többféle módon ösztönzi az oktató, kutató, gyógyító, tudományos és publikációs tevékenységeket, és az utánpótlás nevelésében nyújtott kiemelkedő teljesítményt. Ennek elismeréseként díjakat adnak át az ünnepségen, majd az SZTE elsőéves hallgatói képviseletében esküt tesznek a megjelent gólyák.

A Tanévnyitó Ünnepi Szenátusülésre tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit! Részvételüket kérjük, legkésőbb 2022. augusztus 31-én, szerdán, 15:00 óráig jelezzék a sajto@szte.hu email címen.