Sajtóarchívum

Sajtómeghívó- Szegedi Tudományegyetem Alma Mater Alumni Mentorprogram 13. ciklusának megnyitójára

2020. március 03.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt az Alma Mater Alumni Mentorprogram 13. ciklusának megnyitójára 2020. március 4-én, szerdán 11 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar – Aula (Szeged, Kálvária sgt. 1.)

Az alumni mentorálás személyes kapcsolat egy tapasztalt szakember és egy SZTE-s hallgató között. A mentor megosztja tudását és tapasztalatait a hasonló pályára készülő hallgatóval, hogy segítse a fiatal szakmai előmenetelét. A program 2014 tavaszán egy TÁMOP projektben indult azzal a céllal, hogy a munkaerőpiacon már elhelyezkedett SZTE-s alumnik szakmai tudását, tapasztalatait becsatornázza a jelenlegi oktatási rendszerbe, segítve ezzel, hogy a hallgatókban reális szakmai kép alakuljon ki, illetve még az egyetemi évek alatt megismerkedhessenek olyan munkáltatói szempontokkal is, melyek a végzés után segíthetik őket az elhelyezkedésben. A mentor és mentorált közti kapcsolat eltér a szakmai gyakorlat során megszokottól, itt a kapcsolattartás sokkal rugalmasabb. Nincs szükség napi szintű interakcióra - havi három találkozó javasolt - ezen felül a program sikerességének nem előfeltétele a személyes találkozó sem, hiszen online eszközök széles köre áll mind a mentor, mind pedig a mentorált rendelkezésére. A program kiválasztási folyamatát követően a március 4-i nyitó eseményen tájékoztatják a program résztvevőit a szükséges dokumentáció elemeiről, és alkalom nyílik a programban részt vevő mentorok és a kiválasztott mentoráltak személyes találkozására, az írásbeli kapcsolatfelvétel megerősítésére is.

További részletek a programról és a mentorokról itt: SZTE Alma Mater Alumni Mentorprogram.