Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Szűréssel egybekötött Stroke Nap a Szegedi Tudományegyetemen

2019. október 31.

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Neurológiai Klinika tisztelettel meghívja Önt és munkatársait a 2019. november 9-én Szegeden megrendezésre kerülő, egésznapos „Stroke Napja 2019” elnevezésű stroke szűréssel és a szegedi stroke ellátás helyzetével, valamint az agyérbetegségek megelőzésének jelentőségével foglalkozó sajtótájékoztatóra 2019. november 6-án, szerdán 13 órára. Helyszín: SZTE SZAKK Petri Gábor Klinikai Tömb (Szeged, Semmelweis u. 8., földszinti aulán keresztül megközelíthető Cserháti terem)

A sajtótájékoztatót tartja:

Prof. Dr. Klivényi Péter, az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Neurológiai Klinika igazgatója és

Dr. Szabó Nikoletta, az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Neurológiai Klinika adjunktusa

Magyarországon évente 50 ezer ember kerül kórházba szélütés miatt és 18 ezren sajnos meg is halnak. A betegek negyede 60 évnél fiatalabb, a férfiak körében fiatalabb életkorban jelentkezik a betegség, mint a nőkben. A stroke magyarországi előfordulása az Európai Unió többi országához képest is gyakoribb. A stroke-on átesett betegek közel 25 százaléka tartósan mozgáskorlátozott vagy ágyhoz kötött lesz.

A november 6-i sajtótájékoztatóra és a november 9-i rendezvényre tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit.