Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - A személyiségi jog egyes összetevőinek kereskedelmi értékét vizsgáló workshop

2017. március 21.

A Szegedi Tudományegyetem Állam-és Jogtudományi Kar Civilisztikai Tudományok Intézete tisztelettel meghívja Önt az Igazságügyi Minisztérium jogászképzés színvonalának emelését célzó programsorozatába illeszkedő, a személyiségi jog egyes összetevőinek kereskedelmi értékét vizsgáló workshopjára 2017. március 23-án, 14.00 órától. Helyszín: SZTE ÁJTK Kari Tanácsterme (Szeged, Tisza Lajos krt. 54.)

A workshopot Balogh Elemér, az SZTE ÁJTK dékánja nyitja meg. A rendezvényen előad Szalay Péter, alkotmánybíró és Péntek Zoltán, ügyvéd valamint egy, a témához kapcsolódó kutatást is prezentálnak az SZTE kutatócsoportjának tagjai: Szeghalmi Veronika, PhD hallgató, Sztoján Krisztina, Tóth Attila Tas joghallgatók, Prof. Dr. Görög Márta, kutatásvezető. A témához kapcsolódó kutatásáról további előadást tart Schultz Márton PhD hallgató.

A személyiségi jog egyes összetevőinek kereskedelmi értékét vizsgáló workshop programja:

14.00 – 14.05 Köszöntő - Dr. Balogh Elemér, Dékán

A kutatócsoport kutatási részeredményeinek bemutatása:

14.05 – 14.15 Dr. Görög Márta: „Vagyoni érték-specifikus” kritériumok a személyiségi jogban - A kutatás alapvető célja, hipotézise, a megválaszolandó kérdések, s lehetséges válaszok

14.15 – 14.25 Tóth Attila: A személyiségi jog mint vagyoni érték dilemmái a bírósági gyakorlatban

14.25 – 14.35 Sztoján Krisztina: A kétarcú know-how: személyiségi jog vagyoni értékkel?

14.35 – 15.00 Dr. Szeghalmi Veronika: A személyiségi jogok post-mortem "értéke"

15.00 – 15.15 Dr. Schultz Márton: A név tárgyiasulása a kereskedelmi megjelölések vonatkozásában

15.15 – 15.40 Kávészünet (106-os terem)

Felkért előadók:

15.40 – 15.55 Dr. Szalay Péter: A személyhez fűződő jogok problematikájának egyes szegmensei az AB döntéseinek fényében

15.55 – 16.10 Dr. Péntek Zoltán: Sztárcsináló tartalomgyárak, avagy mit ér a celeb, ha magyar?

Felkért hozzászóló:

Dr. Vilmányi Márton, SZTE GTK, dékán, mint a hálózati / szervezetközi kapcsolatok kutatója Műhelymunka, beszélgetés,

A workshopra tisztelettel várjuk a sajtó munkatársait!