Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Terápiás kísérletek kinureninekkel az SZTE-n

2017. február 27.

A GINOP-2.3.2-15-2016-00034 Neurodegeneratív és immunológiai kórképek molekuláris biológiai alapjai: terápiás kísérletek kinureninekkel című projekt a Szegedi Tudományegyetem és az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpont konzorciumi együttműködésével valósul meg.

Az idegrendszeri, gyulladásos és izomszövet károsodással kapcsolatos egyes betegségeknél a sejtkárosodás kialakulását vizsgálják többféle megközelítéssel a Szegedi Tudományegyetem és az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpont egy európai uniós támogatású projektnek köszönhetően. Az elnyert támogatási összeg 1 462 065 700 Ft, amelyből az SZTE 1 334 349 724 Ft, míg az SZBK 127 715 976 Ft forrással rendelkezik a megvalósítás 4 éves periódusára. Az SZTE három karáról (ÁOK, GYTK, TTIK) 16 kutatócsoport, míg az SZBK két intézetéből 3 kutatócsoport vesz részt a programban.

A projekt szakmai vezetője Prof. Dr. Vécsei László, az SZTE ÁOK Neurológiai Klinika tanszékvezető egyetemi tanára.

Az SZTE tisztelettel meghívja Önt/Önöket a projekt sajtónyilvános nyitórendezvényére!

arculati_elem_regionalis_fejlesztesi_alapIdőpont: 2017. március 02. (csütörtök) 08:30 óra

Helyszín: Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Akadémiai Bizottság Székháza (6720 Szeged, Somogyi u. 7.)

Az esemény meghívója a részletes programmal itt elérhető.