Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Ritka betegségek kutatására irányuló projekt indul a Szegedi Tudományegyetemen

2017. február 23.

Közel 1,2 milliárd forint támogatást nyert a Szegedi Tudományegyetem vezetésével összeállított pályázat a ritka betegségek kórfejlődésének kutatására, új diagnosztikai és terápiás eljárások fejlesztésére. A projekt sajtónyilvános nyitórendezvényének időpontja: 2017. február 27. (hétfő) 11.00 óra. Helyszín: Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Akadémiai Bizottság Székháza (6720 Szeged, Somogyi u. 7.)

A projekt a Debreceni Egyetemmel, a Pécsi Tudományegyetemmel és az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpontjával való szoros konzorciális együttműködés keretében valósul meg. Az európai uniós támogatás segítségével kialakításra kerül egy magyar klinikai exom adatbank, amely nélkülözhetetlen az egyénre szabott diagnosztika és gyógyítás, valamint a genetikai alapokon nyugvó modern alap– és gyógyszerkutatások megtervezéséhez.

A projekt szakmai vezetője Prof. Dr. Széll Márta, az SZTE ÁOK Orvosi Genetikai Intézet tanszékvezető egyetemi tanára.

Az SZTE tisztelettel meghívja Önt/Önöket a projekt sajtónyilvános nyitórendezvényére!

arculati_elem_regionalis_fejlesztesi_alapIdőpont: 2017. február 27. (hétfő) 11.00 óra

Az esemény meghívója a részletes programmal itt elérhető.