Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Kerekasztal-beszélgetés alkotmánybírákkal

2016. március 02.

A joghallgatók szakmai közössége, a Pro Jure a Szegedi Tudományegyetem oktatói közül az alkotmánybírákat hívja beszélgetésre 2016. március 3-án az SZTE Főépület dísztermébe.

Volt és jelenlegi alkotmánybírák osztják meg személyes tapasztalataikat, „életszagú" történeteiket, melyekkel szakkönyvekben nem találkozhatnak az egyetemisták, amelyekről nem értesülhetett a közvélemény. A programot a „Pro Jure – Közösség a Szegedi Joghallgatókért” szervezte. További információ a szegedi egyetem Pro Jure közösségéről itt.

„Alkotmánybíró vagyok” – Kerekasztal-beszélgetés

egykori és hivatalban lévő alkotmánybírákkal

Időpont: 2016. március 03. (csütörtök), 16 óra.

Helyszín: A Szegedi Tudományegyetem főépületének díszterme.

(Szeged, Dugonics tér 13.)

Résztvevők:

Akik beszélgetnek:

Balogh Elemér
egyetemi tanár (SZTE), 2005-2014 között alkotmánybíró;

Paczolai Péter egyetemi tanár (SZTE), jelenleg római nagykövet, 2006-2015 között alkotmánybíró, 2008-tól a testület elnöke;

Sulyok Tamás egyetemi docens (SZTE), ügyvéd, 2014-től alkotmánybíró, jelenleg a testület elnökhelyettese.

A beszélgetés moderátora:

Sulyok Márton egyetemi adjunktus (SZTE).

Köszöntőt mond:

Karsai Krisztina egyetemi tanár, a Szegedi Tudományegyetem oktatási rektorhelyettese.

A „Pro Jure – Közösség a Szegedi Joghallgatókért” szervezet rendezvényére tisztelettel hívjuk, szeretettel várjuk az újságírókat, a médiumok, a szerkesztőségek munkatársait!