Bezár

SZTEhírek

szedeak_nyito

Győzelemmel és örömhírrel ért véget a szezon az SZTE-Szedeák számára

Győzelemmel és örömhírrel ért véget a szezon az SZTE-Szedeák számára

2025. június 05.
3 perc

A szezon végére bravúros hajrával biztosította élvonalbeli tagságát az SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata, amely most akadémiai minősítéssel és új szakmai programokkal készül a folytatásra. A Szegedi Tudományegyetemmel való szoros együttműködés nemcsak a sporteredményekben, hanem az utánpótlás és képzés fejlesztésében is új távlatokat nyit.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A szezon utolsó kosárlabdameccsét hazai pályán, a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét ellen játszotta az SZTE-Szedeák, az SZTE-s hallgatókat is a soraiban tudó, élvonalbeli férfi kosárlabdacsapat. Komolyabb tétje nem volt a meccsnek a csapatok számára, hiszen korábban már mindkét fél bebiztosította helyét az első osztályban. Simándi Árpád, a szegediek vezetőedzője a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón köszönetet mondott az egész stábnak, a vezetőségnek, illetve a szegedi közönségnek, és hozzátette, hogy nekik köszönhetik a bravúros győzelmet, hiszen egy komolyabb hullámvölgy után szükségük volt a kitartó szurkolásra.

Tavaly a Zsíros Tibor Magyar Kupa döntőjében ezüstérmet szerzett a szegedi kosárlabdacsapat, valamint sorozatban két bajnoki idényben is a 11. helyen zárt. Ez azonban közel sem zajlott zökkenőmentesen: nyáron 6 új játékos érkezett a csapatba, köztük a Szegedi Tudományegyetem hallgatója, Cseh Botond, aki kiemelkedő teljesítményt nyújtott, azonban az alsóházi rájátszás első hazai, Honvéd elleni mérkőzésén arccsonttörést szenvedett. Ő így értékelte a szezont: „Összeségében egy nagyon hullámzó szezonon vagyunk túl, voltak kifejezetten jó periódusaink is, illetve volt, amikor nagyon gyengén játszottunk. Mindenképpen pozitív, hogy a végére nagyon összeálltunk és kifejezetten jó kosárlabdát tudtunk játszani, és ezzel elértük a bennmaradást.”

KJA-Number-3685

Az alapszakaszban az első néhány mérkőzésen többször tudott győzedelmeskedni a csapat – például az Oroszlány, a Szolnok és a PVSK ellen – ezt követően viszont zsinórban kilenc vereséget szenvedett, továbbá a sérülések is jelentősen megnehezítették a szegediek játékát. DeAndre Davis, Jaylon Tate és Jay Heath is súlyosan megsérült, ezért csak kevésszer tudtak pályára lépni, sőt, Tate és Heath nem is Szegeden fejezték be a szezont, így újabb játékosokkal töltötte fel a vezetőség a keretet.

szte_szedeak_csapatkepp

A rosszabbul sikerült meccsek eredményeképpen a Szedeák alapszakasz-utolsóként vágott neki a playoutnak, ahonnan 2016 óta még egyik csapatnak sem sikerült az élvonalban maradnia. Az SZTE-Szedeák azonban erőn felül teljesített: a playout során hét meccsből hatot megnyert, egyedül a kecskemétiektől kapott ki. A szegediek küzdelmes játszmákat maguk után hagyva május 14-én, az Oroszlány legyőzésével bebiztosították bennmaradásukat a bajnokság első osztályában.

KJA-Number-3853

 

Akadémiaként karöltve az SZTE-vel folytatja a Szedeák

A hétfői sajtótájékoztatón pedig azt az örömhírt jelentette be Dr. Kardos Péter, az SZTE-Szedeák elnöke, hogy akadémiai minősítést kapott a Szedeák a férfi szakágban a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének Elnökségének javaslatára. Az akadémiai címet a képzés minősége alapján szerezte meg a csapat, amelyhez a Szegedi Tudományegyetem nemcsak névadó szponzorként járult hozzá, hanem kiváló együttműködésekkel is. Az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Testnevelési és Sporttudományi Intézetével tovább erősödik a kapcsolat: az edzőképzési gyakorlóhely biztosításán túl már kutatási projektekben, adatok elemzésében is részt vesz a Szedeák. A Gazdaságtudományi Kar hallgatói csoportjával közösen indított marketing és kommunikációs program is folytatódik ősztől, ahogyan az SZTE Junior Akadémiával fennálló együttműködés is a fiatal játékosok ösztöndíjakkal való támogatásával.

KJA-Number-3779

Az SZTE-Szedeák tehát már most új projektekkel és nagy lendülettel készül az ősztől kezdődő új szezonra. „Nehéz még ilyenkor esélyeket latolgatni, korán van még ehhez, de mindenképpen jobb eredményt szeretnénk elérni. A nyár lehetőséget ad mindenkinek az egyéni fejlődésre, csapatként pedig még stabilabban szeretnénk játszani” - nyilatkozta Cseh Botond.

KJA-Number-3627

 

Bisztriczki Sára

Fotó: Kovács-Jerney Ádám

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek