Sajtóarchívum

Sajtóközlemény a harmadik generációs egyetemről

2013. június 21.

Oktatás- és képzésfejlesztést, piacképes szolgáltatások nyújtását a gazdasági és társadalmi igényeknek megfelelően, valamint szervezetfejlesztésre összehangolt irányításrendszer kialakítását tervezi a Szegedi Tudományegyetem és négy konzorciumi partnere. A TÁMOP-4.1.1.C-12/1/KONV-2012-0004 azonosító számú projektre összesen 1,49 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást nyertek.

A Szegedi Tudományegyetem és konzorciumi partnerei – a Kecskeméti Főiskola, a Szolnoki Főiskola, a Gál Ferenc Főiskola, valamint az Universitas-Szeged Szolgáltató Nonprofit Közhasznú Kft.- összesen 1,49 milliárd forint, 100 %-ban vissza nem térítendő támogatást nyert a “Harmadik generációs összehangolt szolgáltatási portfolio és irányítási rendszer kialakítása, valamint stratégiai jellegű optimalizálás megvalósítása közösségi típusú felsőoktatási együttmüködés formájában Dél-Kelet Magyarországon” című (TÁMOP-4.1.1.C-12/1/KONV-2012-0004 számú) projektre. A támogatásból az SZTE 855 millió forintban, a Kecskeméti Főiskola 300 millió forintban, a Gál Ferenc Főiskola 132 millió forintban, a Szolnoki Főiskola 194 millió forintban, az Universitas-Szeged Szolgáltató Nonprofit Közhasznú Kft. 17 millió forintban részesül.

A projekt három fő alappillért határoz meg: oktatás- és képzésfejlesztést, piacképes szolgáltatások nyújtását a gazdasági és társadalmi igényeknek megfelelően, valamint szervezetfejlesztésre összehangolt irányításrendszer kialakítását. Ezen célkitűzéseket a projekt nyolc alprojekt keretében próbálja megvalósítani: szervezetfejlesztési, képzésfejlesztési, harmadik missziós, hallgatói szolgáltatások, munkaerő-piaci, nemzetközi, minőségfejlesztési, marketing és kommunikációs alprogram.

A 2013. április 15. – 2015. április 14. között megvalósuló projekt nyitórendezvényét 2013. június 20-án tartották a Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatalában. A konzorciumi tagok itt újra megismerkedhettek a projekt céljával. Rácz Béla, a projekt szakmai vezetőjének köszöntője után Majó Zoltán az SZTE gazdasági és műszaki főigazgatója tájékoztatta a partnereket a szakmai megvalósításról. Az adott alprojektek vezetői pedig megismerkedtek egymással és kitűzték az elkövetkezendő időszakban teljesítendő feladatokat.

A projekt első rendezvénye a „hallgatói szolgáltatások” alprojekt keretén belül valósul meg: az Universitas-Szeged Szolgáltató Nonprofit Közhasznú Kft. június 22-23-án rendezi a változatos programokkal tűzdelt SZTE Alma Mater Weekend és Egyetemi Sportnapot a Hattyas sori Sportközpontban. A résztvevőket bográcsozásra és sportversenyekre is várják.

A hivatalos sajtóközlemény itt letölthető

uszt_logo_rgb  Infoblokk3_ESZA