Sajtóarchívum

A Szegedi Tudományegyetem két munkatársa az etiópiai merénylet áldozata

2012. január 19.

Fábián Tamás, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszék tanszéki munkatársa, valamint Szabad Gábor, SZTE Általános Orvostudományi Kar Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika adjunktusa hunyt el Etiópiában – közölte 2012. január 19-én reggel az intézménnyel az etiópiai merénylet áldozatai azonosításának eredményét a Külügyminisztérium.

A Szegedi Tudományegyetem, valamint a Szegedi Biológiai Kutatóközpont munkatársaiból álló csoport egyéni szervezésű etiópai útjáról ma, 2012. január 19-én, 9 óra 30 perckor rendkívüli sajtótájékoztatót tart Mezősi Gábor, az SZTE TTIK Földrajzi és Földtani Tanszékcsoport Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára, valamint az etiópiai túráról tegnap hazatért Szilassi Péter, SZTE TTIK Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszék főiskolai docense, továbbá Kemény Lajos, az SZTE ÁOK Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika tanszékvezető egyetemi tanára. A rendkívüli sajtótájékoztató helye: az SZTE Egyetem utca 2. szám alatti épületében a Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszék I. emeleti tárgyalója.

Újszászi Ilona

SZTE kiadói és médiakapcsolati igazgató

szóvivő

SZTE Rektori Hivatal