Sajtóarchívum

2024. május 27.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt az

SZTE és az OIF közötti együttműködési megállapodás aláírására

Időpontja: 2024. május 28. (kedd) 14:00 óra

Helyszíne: SZTE Rektori Hivatal, 2. emeleti rektori tárgyaló

(Szeged, Dugonics tér 13.)

Az aláíró felek:

Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora;

Dr. Fendler Judit, a Szegedi Tudományegyetem kancellárja;

dr. Gömbös Sándor r. dandártábornok, rendőrségi főtanácsos, az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság főigazgatója

A Szegedi Tudományegyetem kiemelt stratégiai célja a nemzetköziesítés, mely során egyre nagyobb igény mutatkozik a külföldről érkező hallgatók és kutatók irányában, illetve a harmadik országbeli állampolgárok részéről is egyre nagyobb az érdeklődés az SZTE képzései iránt. Mindezek kapcsán az Egyetemnek kiemelten fontos, hogy az idegenrendészeti hatósággal szoros és jó, akár napi szintű kapcsolatot ápoljon.

Ennek megerősítéseként a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) és az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság (OIF) együttműködési megállapodást ír alá, többek között az SZTE által felvett hallgatók tanulmányi célú magyarországi tartózkodásával kapcsolatos ügyintézések, a harmadik országok állampolgárai számára szervezett felvételi eljárások kialakítása, szervezése és lebonyolítása vonatkozásában.