Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Újra 12 dühös ember a szegedi színházban_sajtótájékoztató és együttműködési megállapodás

2024. augusztus 26.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt az

„Újra 12 dühös ember a szegedi színházban” – címmel meghirdetett sajtótájékoztatóra és együttműködési megállapodás aláírására.

Időpontja: 2024. augusztus 28. (szerda) 14:00 óra

Helyszíne: Szegedi Tudományegyetem, Rektori épület fsz. 5-ös terem (6720 Szeged, Dugonics tér 13.)

2014-ben a Szegedi Tudományegyetem és a Szegedi Nemzeti Színház közös produkcióként bemutatta Reginald Rose: 12 dühös ember című drámáját. Az SZTE Kulturális Iroda gondozásában létrejött előadás egyedisége a különleges szereposztás volt: a darabban egyetlen profi színész mellett a szegedi jogásztársadalom ismert képviselői (bírák, ügyészek, ügyvédek), valamint egyetemi oktatók, hallgatók és más civil szakemberek szerepeltek. A Barnák László rendezte előadást eredetileg négy alkalommal játszották volna, de a teltházas előadások páratlan közönség- és szakmai sikert hoztak, a négyből végül húsz előadás lett, köztük négy budapesti vendégjátékkal a Játékszínben. A produkció a 2014/15-ös színi évad Dömötör-díj Kuratóriumi Díját, „Az évad közönségsikere” díjat is megkapta.

A tízéves évfordulóra a Szegedi Tudományegyetem és a Szegedi Nemzeti Színház felújítja az előadást: a bemutató 2024. október 25-én lesz a Kisszínházban a 28. Őszi Kulturális Fesztivál kiemelt eseményeként.

További előadások: október 26., 19.00 óra; október 27., 15.00 óra és 19.00 óra.

A sajtótájékoztató résztvevői:

Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora

Barnák László, a Szegedi Nemzeti Színház főigazgatója (az előadás rendezője)

Prof. Dr. Balogh Elemér egyetemi tanár, jogtörténész (új szereplő)

Dr. Ragány Zoltán mesteroktató, ügyvéd (ötletgazda és szereplő)

Tajti Gabriella irodavezető (produkciós vezető)

A közös munka legitimálására együttműködési megállapodást írnak alá az egyetem és a színház vezetői.

• *
    sze
    7
    József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi Terem (6720 Szeged, Ady tér 10.)
    10:00 - 12:00
    10:00 - 12:00