Sajtóarchívum

A Szegedi Tudományegyetem

és az ELI ALPS Lézeres Kutatóintézet

tisztelettel meghívja Önt

a Szegedi Fizika Napjára.

Időpontja: 2023. január 28. (szombat) 9:00 -14:00 óra

Helyszíne: ELI ALPS Lézeres Kutatóintézet

(Wolfgang Sandner utca 3, 6728)

A rendezvényen számos izgalmas programmal várják a szervezők a fizika iránt érdeklődőket. Az előadások sorát 9:30-kor Prof. Dr. Szabó Gábor, az ELI ALPS ügyvezetőjének megnyitójával kezdik. A résztvevők hallhatnak arról, hogyan kacsint egy elektron, megismerkedhetnek a 3D nyomtatással és az optikai csapdázás mikrovilágával. A fizika iránt mélyebben érdeklődő középiskolás diákok előzetes regisztráció után egyetemi mintaórán vehetnek részt. Az ELI ALPS-ban vezetett látogatásokat is tartanak. A rendezvényen 9:00 és 14:00 között standos bemutatókkal készülnek a konferenciaterem körüli kiállító téren, ahol a fizika tudományos és ipari alkalmazásáról adnak információt a szakemberek, és izgalmas kísérletekbe is betekintést engednek.

A részletes program az egyetem honlapján ide kattintva, az ELI ALPS honlapján ide kattintva elérhető.