Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - XVIII. Kárpát-medencei Környezettudományi Konferencia megnyitójára

2023. május 12.

A Szegedi Tudományegyetem

TTIK Földrajzi és Földtudományi Intézet

tisztelettel meghívja Önt a

XVIII. Kárpát-medencei Környezettudományi Konferencia

megnyitójára.

Időpontja: 2023. május 17. (szerda), 09:45 óra

Helyszíne: SZTE TTIK Földrajzi és Földtudományi Intézet

Földtudományi Nagyelőadó

(6722 Szeged, Egyetem utca 2.,1. emelet)

Az SZTE Földrajzi és Földtudományi Intézet Geoinformatikai, Természet- és Környezetföldrajzi Tanszék és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Kolozsvári Kar Környezettudomány Tanszék közösen rendezi meg a XVIII. Kárpát-medencei Környezettudományi Konferenciát.

A rendezvény célja a Kárpát-medencében folyó környezeti kutatások legfrissebb eredményeinek ismertetése, valamint elméleti és gyakorlati problémák megvitatása. A konferencia lehetőséget biztosít szakmai együttműködésre, közös pályázatokban való részvétel megtárgyalására, nem utolsó sorban pedig a hazai és határon túli magyar hallgatóknak az angol nyelven történő előadás gyakorlására. A konferencia célja továbbá a környezettudatosság, a környezeti nevelés és a kutatási eredmények hasznosítási fontosságának hangsúlyozása.

A konferencia szerteágazó előadásai között megtalálható a Balaton vízminőségének, ökológiai állapotának vizsgálata éppúgy, mint az értékes méhlegelők fenológiai és virágzásdinamikai megfigyelése műholdképről vagy Kolozsvár észak-keleti részének csuszamlás érzékenysége.

A megnyitón beszédet mond:

Prof. Dr. Horváth Dezső, az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar dékánja,

Dr. Poszet Szilárd, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Környezettudományi Tanszék vezetője és

Dr. Pál-Molnár Elemér, az SZTE TTIK Földrajzi és Földtudományi Intézet vezetője

A megnyitó házigazdája Dr. Sipos György, az SZTE TTIK Geoinformatikai, Természet- és Környezetföldrajzi Tanszék vezetője.

A XVIII. Kárpát-medencei Környezettudományi Konferencia megnyitójára tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit. Egyéni interjúk készítésére 09:45-től 10:00-ig lesz lehetőség.