Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Tatár Botond elsőéves orvostanhallgató verseskötetének bemutatójára

2023. május 12.

A Szegedi Tudományegyetem

Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság

Kulturális Irodája

tisztelettel meghívja Önt

Tatár Botond elsőéves orvostanhallgató

verseskötetének bemutatójára.

Időpontja: 2023. május 16. (kedd) 18:00 óra

Helyszíne: Cafe Radnóti

(Szeged, Egyetem u. 2.)

Tatár Botond általános iskolás kora óta ír verseket. A koronavírus-járvány idején bevezetett karantén időszakában kezdett el komolyabban, tudatosabban foglalkozni ezzel. Tehetségére azonban már gimnazistaként felfigyelt az irodalomtanára, aki versei láttán azt javasolta Botondnak, pályázzon az alkotásaival. 2022-ben Az év diák költője díjjal jutalmazták.

Mámor és Halál című első verseskötetét 2023. május 16-án, 18:00 órától, a Cafe Radnótiban mutatják be. Közreműködnek: Tajti Gabriella, a Kulturális Iroda vezetője, valamint a kötet szerkesztői, Zsoldos Árpád és Zsoldos Adrienn.