Sajtóarchívum

Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara

tisztelettel meghívja Önt a

Kari Tudományos Napokra.

Időpontja: 2023. május 10-12.

Helyszíne: Kari Konferenciaterem

(SZTE BTK – 6722 Szeged, Egyetem utca 2., földszint)

Az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara elsőként 2023-ban rendezi meg a Kari Tudományos Napok programsorozatát, amelyen a kar oktatói és hallgatói bemutathatják tudományos munkájuk eredményeit, emellett pedig az Országos Tudományos Diákköri Konferencián eredményesen szereplő diákokat is köszöntik.

A kar mindig is nagy hangsúlyt fektetett a tudományos munkára, az oktatók és hallgatók ebben történő támogatására – a Kari Tudományos Napok programsorozat is ezt a célt támogatja majd.

Részletes program (a linkekre kattintva a pontos időbeosztás is olvasható):

MÁJUS 10. Professzori székfoglaló

9:30 Megnyitó

9:40–16:10 A járványidőszak miatt elmaradtak, de idén újra visszatérnek a hagyományos professzori székfoglaló előadások. A nap folyamán bemutatkoznak a kar frissen akadémiai doktori címet és egyetemi tanári kinevezést szerzett oktatói, akik ezentúl a Professzori Tanács tagjai is: Bibok Károly, Forgács Tamás, Sándor Klára, Hansági Ágnes, Révész László, Kiss Attila, Csíkos Csaba, Józsa Krisztián, Martos Tamás és Racsmány Mihály.

MÁJUS 11–12. ÚNKP-ösztöndíjasok Konferenciája

Május 11. 9:00 Az OTDK-n helyezést elért 24 bölcsészkari hallgató és felkészítő tanáraik köszöntése

Május 11–12. Két nap alatt huszonhárom előadás hangzik majd el az Új Nemzeti Kiválósági Program ösztöndíjas oktatóinak és hallgatóinak részéről, amelyekből megtudhatjuk, milyen új kutatási eredményekre bukkantak ösztöndíjas időszakuk alatt.