Sajtóarchívum

A Szegedi Tudományegyetem

Történelemtudományi Doktori Iskolája

tisztelettel meghívja Önt az

I. Medievisztikai Vándorkonferencia megnyitójára.

Időpontja: 2023. május 25. (csütörtök) 9 óra 45 perc

Helyszíne: Szegedi Akadémiai Bizottság Székháza

(Szeged, Somogyi utca 7.)

A Szegedi Tudományegyetem Történelemtudományi Doktori Iskolájának Medievisztika Doktori Programja, az MTA SZAB Filozófiai- és Történettudományi Szakbizottsággal együttműködve, a Debreceni Egyetem Történelmi és Néprajzi Doktori Iskolájának Történelem Programja, a Károli Gáspár Református Egyetem Történeti Intézetének Medievisztika Tanszéke és a Pécsi Tudományegyetem Interdiszciplináris Doktori Iskolájának Középkori és Koraújkori Doktori Programja hagyományteremtő módon 2023. május 25. és 26. között konferenciát rendez I. Medievisztikai Vándorkonferencia néven. Az országos tudományos konferencia helyszíne a Szegedi Akadémiai Bizottság Székháza. A rendezvény lehetőséget biztosít az ország különböző pontjain működő középkorász műhelyek együttműködésére, és szakmai diskurzust szolgáló fórumot teremt az oktatók és doktorandusz hallgatók számára. A konferencia hírnevét növeli, hogy előadói között a szakma kiváló oktatói és tudósai szerepelnek. A szervezők könyv- és projektbemutatókkal készülnek. Összesen 28 hallgató ad elő a rendezvényen.