Sajtóarchívum

Időpontja: 2023. május 21. (vasárnap) 9:00 óra

Helyszíne: SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ,

Petri Gábor klinikai tömb

(Szeged, Semmelweis u. 8. magasföldszinti aulatér)

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Belgyógyászati Klinika (Déli Telephely) valamint a SzívSN Országos Betegegyesület térítésmentes szív- és érrendszeri szűrővizsgálatra várja a lakosokat. A rendezvény célja az egészségtudatos életmód népszerűsítése, a betegegyesületek nyújtotta lehetőségek bemutatása, figyelem felhívás a vezető halálok (kardiovaszkuláris megbetegedések) időben történő felfedezésére és a prevenció, valamint szükség esetén a megfelelő terápia fontosságára.

A meghirdetett szűrővizsgálatok: vércukor, koleszterin, testsúly, haskörfogat mérés, vérnyomás, véroxigénszint, EKG ritmus ellenőrzés. A vizsgálatok a szívelégtelenség tüneteinek felismerését célozzák.