Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Trianon és a magyar felsőoktatás VII. egyetemtörténeti konferenciára

2023. december 06.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt a

Trianon és a magyar felsőoktatás VII. egyetemtörténeti konferenciára

Időpontja: 2023. december 7-8. (csütörtök-péntek) 10:00 órától

Helyszíne: Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatal díszterme, földszint 5. és II. emelet 229. terme

(Szeged, Dugonics tér 13.)

A VII. „Trianon és a magyar felsőoktatás” konferenciát a Szegedi Tudományegyetem, a Veritas Történetkutató Intézet és Levéltár, a Magyar Felsőoktatási Levéltári Szövetség, a Szeged-Csanádi Egyházmegye és a Gál Ferenc Egyetem rendezi.

A kétnapos konferencia első napján, december 7-én 10:00 órától Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora, Szakály Sándor, a Veritas intézet főigazgatója és Vajda Tamás, a Magyar Felsőoktatási Levéltári Szövetség elnöke, az SZTE Levéltár igazgatója mond köszöntőt. A plenáris előadások elnöke Pál József, az SZTE Egyetemtörténeti Bizottság elnöke lesz. December 7-én a 13:30-ig tartó plenáris szakaszt két párhuzamos szekcióban követik előadások, majd december 8-án 10:00 órától ismét két szekció előadásai várják az érdeklődőket.

A Trianon utáni magyar felsőoktatás, benne a szegedi egyetem történeti kutatási témáival foglalkozó konferencián a Veritas intézet, az SZTE JGYPK, a Gál Ferenc Egyetem, az MNL Csongrád-Csanád Vármegyei Levéltára, az SZTE Klebelsberg Könyvtár, az SZTE Levéltár, a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem, a Semmelweis Egyetem Levéltára, a Móra Ferenc Múzeum és a Debreceni Egyetem kutatói tartanak előadást.