Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Az ELI ERIC és a Szegedi Tudományegyetem stratégiai megállapodása sajtónyilvános eseményre

2023. november 22.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt

Az ELI ERIC és a Szegedi Tudományegyetem
stratégiai megállapodása

• sajtónyilvános eseményre

Időpontja: 2023. november 23. (csütörtök) 11:45 óra

Helyszíne: Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatal rektori tárgyalója,

(Szeged, Dugonics tér 13., 2. emelet)

A Szegedi Tudományegyetem és az ELI ERIC (Exterme Light Infrastructure European Researh Infrastructure Consortium) stratégiai megállapodást ír alá 2023. november 23-án. A megállapodással beteljesül a több mint tíz éve készült, 40 kutatóintézet kollektív bölcsességén alapuló Nagykönyvben (White Bookban) leírt döntés, mely szerint a működési fázisba lépve az ELI ERIC átveszi az ELI létesítmények üzemeltetésének és finanszírozásának felelősségét a következő évtizedekre. Ezzel az intézkedéssel megnyílnak az utak más országok előtt, hogy csatlakozzanak az ELI ERIC-hez, hogy bővítsék a tudományos közösséget és anyagilag hozzájáruljanak az ELI létesítményeinek működéséhez és fejlesztéséhez.

Az eseményen dr. Fendler Judit, a Szegedi Tudományegyetem kancellárja, valamint Allen Weeks, az ELI ERIC főigazgatója írja alá az ELI ERIC és a Szegedi Tudományegyetem stratégiai megállapodását. Az aláírás után prof. dr. Szabó Gábor, az ELI-HU Nonprofit Kft. ügyvezetője és Allen Weeks, az ELI ERIC főigazgatója tájékoztatnak az SZTE és az ELI ERIC jövőbeli együttműködéséről. A sajtóeseményen jelen lesz Florian Gliksohn, az ELI ERIC ügyvezető igazgatója is. A rendezvény 12:15-ig tart.