Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Az SZTE Mérnöki Kar és a Power Belt Kft. keretmegállapodásának aláírására

2023. október 10.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt az

SZTE Mérnöki Kar és a Power Belt Kft. keretmegállapodásának aláírására

Időpontja: 2023. október 12. (csütörtök) 10:00

Helyszíne: SZTE Mérnöki Kar A épület (Szeged, Mars tér 7.) tanácsterem (a porta mellett)

Az eseményen bemutatkozik a Power Belt Kft. és beszélnek a tervezett együttműködési formákról.

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának társadalmi kötelezettségvállalása: piacképes mérnöki tudással rendelkező, a 21. század kihívásaira felkészült, innovatív szemléletű fiatal munkavállalók képzése az ipari szereplők számára. Ezen célok megvalósítása érdekében az SZTE Mérnöki Kara törekszik az ipari szereplők munkaerőpiaci igényeinek megismerésére, a velük való szoros együttműködés fenntartására, az oktatott tudáselemek piaci szereplők igényeinek megfelelő bővítésére, valamint az oktatási infrastruktúra fejlesztésére.

A fenti célkitűzéseknek megfelelően - a hallgatók hatékony gyakorlati felkészítésének támogatása érdekében - köti meg a Power Belt Kft. és a Mérnöki Kar a megállapodást, mely a közöttük megvalósuló, mindkét fél számára kölcsönös előnyöket biztosító együttműködés részleteit szabályozza.

Az együttműködés számos területre kiterjed. Kiemelendő, hogy a Power Belt „hajtástechnikai és lineáris technikai labor” elnevezéssel egy gyakorlati oktatásra alkalmas laboratóriumot létesít, bővít és fejleszt, ahol a hallgatók megismerkedhetnek a termékekkel és a hozzájuk tartozó tervezési, beépítési és karbantartási tudnivalókkal.