Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Mediversal Vision refraktív szemsebészeti lézerközpont megnyitójára

2023. október 25.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt a

Mediversal Vision refraktív szemsebészeti lézerközpont megnyitójára

Időpontja: 2023. október 27. (péntek) 14:00 óra

Helyszíne: SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Szemészeti Klinika, Kukán Ferenc terem (6720 Szeged, Korányi fasor 10-11.)

A Szegedi Tudományegyetem és a Mediversal Kft. együttműködésében 2023. első féléve során infrastrukturális és eszközállomány fejlesztéssel, közösen alakították ki az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Szemészeti Klinika épületén belül a Mediversal Kft. által – elkülönülten – működtetni kívánt, magas színvonalú, térítéses refraktív sebészeti ellátásokat nyújtó szemészeti lézerközpontot.

Az új központban például a következő állapotok lézeres szemsebészeti beavatkozásainak elvégzése történik majd: asztigmia és myopia (rövidlátás), hypermetropia és presbiopia, szaruhártya homályok, keratoconus és magasabb rendű aberrációk (fénytörési hibák).

Résztvevők:

Prof. Dr. Tóth-Molnár Edit, az SZTE Szemészeti Klinika igazgatója

Prof. Dr. Rovó László, az SZTE rektora

Prof. Dr. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke

Dr. Ratkay Imola szemész főorvos

Vaszari Viktor, a Mediversal Egészségügyi Szolgáltató Kft. ügyvezető igazgatója