Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - SZTE IKIKK Oktatás Modernizációs és Innovációs Klaszterének bemutatkozó eseménye

2023. szeptember 15.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt az

Interdiszciplináris Kutatásfejlesztési és Innovációs Kiválósági Központ (IKIKK)

Oktatás Modernizációs és Innovációs Klaszterének (OMIK)

bemutatkozó sajtónyilvános eseményére.

Időpontja: 2023. szeptember 22. péntek 11.00-13.00

Helyszíne: Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatal földszint 5. terem

(6720 Szeged, Dugonics tér 13.)

A Szegedi Tudományegyetem célja a regionális, országos, illetve nemzetközi munkaerőpiaci elvárásokhoz mind tartalmában, mind módszertanában naprakész módon kapcsolódó képzési portfólió kialakítása. Az intézmény feladata, hogy regionális, hazai és nemzetközi viszonylatban is versenyképes, kompetenciaalapú és gyakorlatorientált tudást és végzettséget biztosítson a képzési szintek teljes vertikumában és a képzési területek teljes palettáján. Az SZTE IKIKK Oktatás Modernizációs és Innovációs Klaszter működtetése során cél egy karokon átívelő és a képzési tevékenységüket támogató oktatás-stratégiai szakmai fejlesztőközpont működtetése, mely az egész intézmény számára nyújt központi fejlesztési megoldásokat. A fejlesztések során a digitalizáció, a gyakorlatorientáltság és a nemzetközi szemlélet kerül középpontba.